همشهری‌آنلاین: ستاد نماز جمعه تهران در بیانیه‌ای طرح الحاق بحرین به عربستان را یک طرح آمریکایی صهیونیستی دانست.

فارس نوشت: ستاد نماز جمعه تهران درخصوص مطرح شدن طرح الحاق بحرین به عربستان بیانیه‌ای صادر کرد که متن کامل آن در ذیل می‌آید:

بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه تمامی محاسبات آمریکا و رژیم صهیونیستی را برهم زد. از جمله کشورهایی که در این خلال تمامی سیاست‌های استکبار جهانی را برهم ریخت کشور بحرین است که به دلیل استقرار ناوگان پنجم دریایی آمریکا در آن از اهمیت ویژه‌ای برای ایالات متحده برخوردار است. مردم بحرین ملتی با قدمتی تاریخی و سابقه درخشان در دین مبین اسلام و ارادت به آستان ائمه اطهار(ع) قرار داشته است.

بحرین سرزمینی که همواره در طول تاریخ متعلق به سرزمین کهن اسلامی و ایران آن زمان بوده با مردمانی خداجوی و اعتقاداتی پاک. این خاک اسلامی-ایرانی در تمامی دوران مورد سوء قصد قدرت‌های جاه‌طلب منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای قرار گرفته است.

این بار نیز یک پیوند آمریکایی اسرائیلی یعنی الحاق بحرین به عربستان برای کمرنگ نمودن ثمرات انقلاب‌های مردمی و سرپوش گذاشتن بر شکست‌های پی‌درپی آنها در سوریه و مصر است و با منحرف کردن اهداف این انقلاب‌ها و مصادره حرکت‌های عظیم مردمی آنان فرار به جلو را برگزیده‌اند.

ایده اتحاد میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، تلاشی بی‌نتیجه از سوی سیاستمداران غربی و صهیونیستی می‌باشد که با هدف حفظ پادشاهی سعودی به عنوان آخرین سنگر موجود در دستور کار قرار گرفته است. این طرح که نخستین بار اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس در دسامبر گذشته میلادی عنوان شد، ضمن گلایه از نوع همکاری موجود، خواستار متحد شدن نظام‌های سلطنتی عربی شدند که عملا به نوعی آب در هاون کوبیدن است. در حال حاضر فقط دولت خائن عربستان است که مشتاق چنین اتحادی می‌باشد و هیچ یک از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از این ایده استقبال به عمل نیاورده است.

لازم است که شورای همکاری خلیج فارس عاقلانه بیندیشند که اگر چنین طرح شومی به انجام برسد، سران فاسد غرب و رژیم صهیونیستی و آل بی‌کفایت سعودی به دنبال بلعیدن سایر کشورهای منطقه مانند کویت، قطر، یمن و ... هستند و با بیت‌المال مسلمین، سلطنت پلیدشان را رنگین‌تر نمایند.

هیچ یک از دیگر شیخ‌نشین‌ها از این ایده استقبال نکرده‌اند زیرا ترس آنها از سلطه عربستان اگر بیشتر از سایر تهدیدات نباشد کمتر نیست. از نظر دولت خودفروخته عربستان، اگر دومینوی سقوط دیکتاتورها به اقلیم آنها سرایت کند، آنگاه تغییرات در حکومت حتمی است. حال آنکه شورای همکاری خلیج فارس با بیش از سه دهه فعالیت گذشته، نتوانسته به همکاری قابل قبولی برسد. این همکاری در سطح امنیتی به جز یک نیروی نمایشی تحت عنوان سپر جزیره، همکاری دیگری میان آنها وجود ندارد.

از طرفی این اتحاد نشدنی به عبارتی قول منحوس توسط دولت صورت می‌گیرد که در عین خباثت، خود را مدعی حرمین شریفین و سرزمین وحی می‌داند و به عنوان صد عن‌ سبیل‌الله، منافع و نفت مسلمین را به حلقوم دشمنان اسلام می‌ریزد.

اتحاد بحرین 700 کیلومتر مربعی با اقتصادی وابسته و ضعیف با عربستان 2.5 میلیون کیلومتر مربع و بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان، معنا و مفهوم دیگری ندارد به جز تصرف و اشغال کشوری کوچک حکومت جائر سعودی چه با خرید تسلیحاتی و چه با سرمایه‌گذاری‌های گوناگون و چه با لشکرکشی، قصد دارد بقایای مندرس صهیونیسم بین‌الملل را چون مفر گریز و آخرین سنگر حفظ نماید اما غافل از اینکه قیام‌های مردمی عالمگیر شده و حکومت‌های فاسد و دست نشانده می‌بایست حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش را به رسمیت بشناسند که در غیر این صورت سرنوشتی همانند حکام سرنگون شده عربی به مانند شخص نامبارک خواهند داشت و آینده‌ای جز قفس پولادین برای آنها متصور نخواهد بود.

بحرین سند مظلومیت شیعه است، بحرین سرزمین شیهدانی است که غریبانه بر خاک چشم بسته‌اند تا در جاودانگی تبسم نمایند. بحرین بلد امین است، بحرین شناسنامه رسوایی آل خلیفه تحت سرسپردگی آمریکای شیاد است. بحرین یادآور خیانت‌های آل بی‌کفایت سعودی است.

ای آیت صبر و استقامت، فرزندان تو شجاعانه، جغرافیای مقدست را نگهبانند و در راه حفظ این ارض بیداری، توقعی جز خون و خاکستر ندارند که این منتهای رستگاری است تا با یقین، رحیق مختوم فردوس را بچشند.

دشمنان قسم خورده این مرز و بوم، از جنایات و حیله‌های خود طرحی نخواهد بست و ملت شجاع بحرین از توطئه جدید الحاق بحرین به عربستان سربلند بیرون می‌آیند و کیدشان نیز به خود آنها باز می‌گردد.

به یاری خداوند قادر متعال آمریکای جنایتکار و رژیم غاصب صهیونیستی نیز در دامی که خود برای مسلمانان پهن کرده‌اند، گرفتار خواهند شد چراکه دوران اوباشگری به سر آمده و آن چیزی مهم و با ارزش است که عین نتیجه خواست مردم بی‌گناه بحرین باشد.

در این میان از نقش راهبردی علما و عظام و مراجع تقلید بحرین نیز نباید غافل شد که با روشنگری‌ها و مواعظ مناسب قلم بطلان بر این توطئه شوم خواهند کشید و در فرصت لازم و مقتضی قیام فی‌سبیل‌الله را بر مردم واجب دانسته و تکلیف عربستان و حکومت ظالمش را یکسره خواهند نمود.

ملت فهیم و انقلابی ایران اسلامی نیز حمایت قاطعانه خود و دولت جمهوری اسلامی ایران را از بحرین یکپارچه و مستقل و آزاد به گوش جهانیان رسانده و اعلام می‌دارد که اینگونه اشغالگری‌های دولت شیطانی عربستان یکسره محکوم است و ادامه آن جز به پیچیده‌تر نمودن اوضاع بحرانی در منطقه کمک دیگری نخواهد کرد. انشاءالله صبح نزدیک است و آینده حکومت‌های ملحد و جاه‌طلب آل سعود و آل خلیفه نیز ختم به فنا خواهند بود.

کد خبر 170874

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار