همشهری آنلاین: رئیس جمهور با اشاره به تمایل خود برای حضور در المپیک سال 2012 لندن افزود: متاسفانه آنها با حضور من مشکل دارند وگرنه من دوست دارم که در المپیک حاضر شوم و جوانان عزیز را تشویق کنم.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور روز پنج‌شنبه 28 اردیبهشت ‌در آئین تجلیل از قهرمانان رشته ورزش در سال 90 با اشاره به قهرمانی‌های جوانان ایران اسلامی در رشته‌های مختلف ورزشی گفت: آقای عباسی وزیر محترم ورزش و جوانان دو نکته بسیار مهم را از من در خصوص بحث ورزش پیگیری می‌کردند.

وی افزود: اولین مسئله بحث اختصاص بودجه به پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی برای اتمام هرچه سریعتر آنها بود که ما هم این مسئله را قبول داریم و ‌انشاءالله هرچه زودتر و در اوایل امسال ما بودجه را در اختیار وزارت ورزش قرار خواهیم داد تا این پروژه‌ها به اتمام رسیده و تجهیز شوند.

احمدی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: مساله دیگر پرداخت مابه‌التفاوت قیمت سکه‌های اهدایی به جوانان ورزشکار است که با افزایش قیمت سکه کمی مشکل ایجاد شده است.

وی افزود: چه کسی بهتر از جوانان ورزشکار ما و ما این مابه‌التفاوت را پرداخت خواهیم کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: ‌عزیزان من مهمتر از بحث مدال‌آوری روش و منش قهرمانی است.

وی گفت: امروز تمام تلاش ما باید سرافرازی ایران باشد البته الگوی ما در بحث ورزشی باید فتوت و جوانمردی باشد و این اخلاق باید جهانی شود، چراکه ‌زمانی که این اخلاق جهانی شود، ما پیروز واقعی میادین ورزشی هستیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هدف اصلی از ورزش ترویج محبت و کرامت انسانی است، ادامه داد: برخی‌ها برای رسیدن به اخلاق دست به هزاران کار می‌زنند اما این چه ارزشی دارد، لذا مهم برای ما اخلاق ورزشی است.

احمدی‌نژاد با اشاره به در پیش بودن المپیک سال 2012 گفت: این المپیک از جهات گوناگون برای ما بسیار مهم است و شاید قهرمان‌های زیاد در این المپیک همان کاری می‌کنند که آرش کرد.

وی افزود: البته آرش یک اسطوره و نمادی از عشق به ایران است اما به هر حال آنها در این المپیک در تلاش هستند تا برای جوانان ما حاشیه درست کنند.

وی افزود: 33 سال است که آنها تبلیغ می‌کنند جوان ایرانی نمی‌تواند روی سکو برود، ‌‌البته جوانان ما در میادین المپیک همواره کار آرش را می‌کنند و باید تن و جان خود را به خدا بسپارند.

احمدی‌نژاد با اشاره به ارتقای رتبه ایران در المپیک گوانگجو از رتبه دهم به رتبه چهارم گفت: من نمی‌خواهم صحبتی راجع به رتبه ما در المپیک لندن بکنم چراکه جوانان ما با آن روحیه ایمانی و اراده مستحکم و شجاعت از نظر ما قهرمان محسوب می‌شوند اما امروز این سکوها و مدال‌ها در دنیا برای ملت‌ها قدر و قیمت دارند و ما باید نام ایران را در جهان بالا ببریم.

رئیس جمهور ادامه داد: ‌زمانی که هیچ کدام از آنها نبودند، ایران بود و همه آرزو داشتند تا به ایران متصل شوند و با نام ایران افتخار کسب کنند و امروز نیز ما باید نیز این کار را بکنیم البته این کار سخت است اما شدنی است و ‌من به توانمندی جوانان ایران عزیز اطمینان دارم.

وی افزود: دختران عزیز ما در شرایط کاملا نابرابر قهرمان می‌شوند و انشاءالله جوانان ما توانایی خود را برای رفتن به روی سکو به کار خواهند گرفت و در رتبه بالاتری در المپیک قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به تمایل خود برای حضور در المپیک سال 2012 لندن افزود: متاسفانه آنها با حضور من مشکل دارند وگرنه من دوست دارم که در المپیک حاضر شوم و جوانان عزیز را تشویق کنم.

رئیس جمهور در پایان سخنرانی برای تمام جوان ورزشکار ایرانی آرزوی موفقیت کرد.

در این مراسم از هزار و 95 ورزشکار و همچنین فدراسیون‌های نمونه در عرصه مدال‌آوری تقدیر به عمل آمد.

کد خبر 170836

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار