گروه اقتصادی: 2 وزیر اقتصادی دولت از افزایش قطعی قیمت آب و برق و واقعی‌شدن قیمت این دو حامل انرژی در فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها خبر دادند.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه تغییر تعرفه‌های آب و برق در مناطق شهری و روستایی صورت می‌گیرد، گفت: تعرفه‌های جدید آب و برق به زودی اعلام می‌شود. مجید نامجو، وزیر نیرو نیز با اشاره به افزایش قیمت آب و برق گفت: این افزایش تعرفه نیز بیش از 20درصد نخواهد بود. به گزارش همشهری، پیش‌بینی می‌شود نرخ‌های جدید آب و برق مانند دیگر حامل‌های انرژی از ابتدای خردادماه به مرحله اجرا درآید.

مخالفت صریح دولت با اجرای تدریجی قانون هدفمندی یارانه‌ها

درحالی‌که نمایندگان مجلس در حال بررسی و تصویب نحوه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها هستند، دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها صراحتا از مخالفت دولت با اجرای تدریجی این طرح و در طول 5 سال خبر داد.محمدرضا فرزین گفت: روش بهینه اجرای این قانون به تشخیص دولت، اجرای آن در 3مرحله است که گام اول اجرا شده و 2گام بعدی را دولت قصد دارد بردارد تا ارقام پیشنهادی ارائه شده توسط دولت در پایان گام سوم تحقق پیدا کند.

وی در گفت‌وگو با فارس ادامه داد: دولت تاکید دارد که طولانی کردن اجرای قانون، هزینه‌های سنگینی را به کشور وارد خواهد کرد و مخالف این ایده است که در هر سال با شیب ملایمی از اصلاحات قیمتی انرژی شوک جدیدی را به اقتصاد کشور وارد کنیم.به گزارش همشهری و بر اساس قانون مصوب مجلس، قانون هدفمندی یارانه‌ها باید در طول 5سال اجرا شود که از ابتدا این مصوبه با مخالفت دولت مواجه شد. 

کد خبر 170653

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار