همشهری آنلاین: معاون فرهنگی وزارت علوم با بیان اینکه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت وزارت علوم برای دریافت مسکن مهر ثبت‌نام کنند، گفت: مهلت تعیین شده برای ثبت‌نام تا 26 اردیبهشت تعیین شده و تمدید نمی‌شود.

غلامرضا خواجه سروی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ادامه ثبت‌نام متقاضیان مسکن مهر دانشجویی تا سه‌شنبه 26 اردیبهشت ماه، گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت‌نامه به نشانی mehredaneshju.com نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اولویت ثبت‌نام در این سامانه در حال حاضر با دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی است، اظهار کرد: همچنین متقاضی باید دانشجوی یکی از دانشگاه‌های سراسری (دولتی، پیام نور و علمی کاربردی) باشد.

خواجه‌سروی با بیان اینکه متقاضیان و افراد تحت تکفل وی باید از تاریخ اول فروردین 1384 تا کنون فاقد مسکن و یا زمین مسکونی ملکی باشد، افزود: همچنین متقاضی و افراد تحت تکفل وی از تاریخ 22 بهمن 1357 تا کنون از هیچ امکانات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن مانند زمین، واحد مسکونی یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

معاون فرهنگی وزیر علوم با بیان اینکه متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد، تصریح کرد: همچنین نخبگان علمی با معرفی بنیاد نخبگان کشور و معلول جسمی-حرکتی با دارا بودن حداقل 20 سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور می توانند بدون دارا بودن شرط تاهل و شرط سرپرست خانوار در زمره متقاضیان واجد شرایط قرار گیرند.

خواجه سروی در خاتمه عنوان کرد: متقاضیان باید حداقل دارای پنج سال سابقه سکونت در شهر محل تقاضا باشند.

کد خبر 170338

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز