همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد که اهانت کشیش آمریکایی به قرآن، منعکس‌کننده ارزش‌های دولت و ملت آمریکا نیست.

ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره‌ اقدام اهانت‌بار یک کشیش آمریکایی به قرآن و تصویر حضرت محمد (ص) گفت که اهانت به هرگونه کتاب مقدسی «رقت‌انگیز» و «غیرمحترمانه» است.

نولاند در این‌باره که آیا دولت آمریکا برای این کار آن‌طور که دولت ایران خواستار شده عذرخواهی خواهد کرد؟ گفت: این اقدام یک فرد است و به هیچ وجه منعکس‌کننده ارزش‌های مردم یا دولت آمریکا نیست.

به گزارش ایسنا، وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران اقدام سخیف،‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ توهین‌آمیز و تحریک کننده یک کشیش‌نمای آمریکایی در اهانت آشکار به ساحت مقدس قرآن کریم، معجزه بزرگ پیامبر رحمت (ص) را شدیدا محکوم و آن را در راستای پروژه شکست خورده اسلام ستیزی و اسلام هراسی طراحان جنگ تمدن‌ها و مذاهب در آمریکا و غرب می‌داند. در بیانیه مطبوعاتی وزارت خارجه ایران آمده است: بدون شک این اقدامات سخیف کشیش آمریکایی موجب ایجاد تنفر مذهبی شده و خشم و انزجار مسلمانان جهان را درپی خواهد داشت، امری که مسوولیت دولت آمریکا را در اقدام نکردن برای پیشگیری از تکرار چنین اقدامات افراط‌گرایانه‌ای سنگین‌تر می‌کند.

کد خبر 168733

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار