مجموع نظرات: ۰
پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: محققان موفق به ترسیم نقشه هوش انسان شدند. این آنالیز ارزشمند به کمک بررسی 182 مغز آسیب‌دیده سربازان داوطلب ویتنامی انجام شده است

	 نقشه هوش انسان

به گزارش ایرنا، پزشکان دانشگاه ایلینویز آمریکا با بررسی دقیق مغز این افراد، موفق به ترسیم معماری فیزیکی هوش در مغز انسان شدند که دراین تحقیق علاوه بر هوش جنبه‌های دیگر عملکرد ذهنی از قبیل درک کلامی و حافظه نیز مورد تحلیل وسیعی قرار گرفته است.

محققان اذعان کردند مهمترین چالشی که منجر به متوقف شدن تحقیقات شد، مسئله یافتن بیمارانی بود که صدمات جدی به مغز آنها وارد شده باشد تا اینکه این گروه ویتنامی داوطلبانه پذیرفتند که مورد آزمایشات وسیع قرار گیرند.

در این آزمایشات افراد مورد سی تی اسکن‌های پیشرفته و تست‌های شناختی قرار گرفتند.

آنچه بیش از همه نظر محققان را به خود جلب کرد کشف این مطلب بود که هوش به ‌طور قابل ملاحظه‌ای به یک سیستم عصب محدود وابسته است. این ساختار پشت پیشانی، پشت گوش و در قسمت بالای عقب سر قرار گرفته است.

یکی دیگر از مهمترین مطالبی که نظر دانشمندان را به خود جلب کرده این است که بخش‌های مربوط به تصمیم‌گیری و کنترل ارادی با بخش‌های مربوط به هوش همپوشانی دارد.

محققان با استفاده از این تحقیقات دریافتند که هوش به یک بخش خاص مربوط نیست و عملکرد هماهنگ چند بخش را به طور همزمان درگیر می‌کند.

محققان بر این باورند که این تحقیقات به منزله یک گام بزرگ در جهت نحوه تاثیر ژن، تغذیه، محیط زیست و عوامل دیگر بر روی هوش است.

کد خبر 167917
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دانش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها