مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۰۵:۴۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: دانشمندان انگلیسی موفق به ساخت ماده ژنتیکی مصنوعی با قابلیت ذخیره اطلاعات و تکامل در میان نسل‌ها به شیوه مشابه دی‌ان‌ای شده‌اند که انتظار می‌رود به تحقیقات جدید در پزشکی و زیست‌فناوری منجر شده و اطلاعات جدیدی در مورد اولین تکثیر مولکول‌ها و تبدیل به حیات در میلیاردها سال قبل ارائه دهد

DNA

به گزارش ایسنا، در نهایت، ساخت جایگزینی برای دی‌ان‌ای و آر‌ان‌ای می‌تواند دانشمندان را قادر به ساخت شکل‌های بدیع حیات در آزمایشگاه سازد.

محققان آزمایشگاه زیست‌شناسی مولکلولی شورای تحقیقات پزشکی انگلیس موفق به ساخت روش‌های شیمیایی برای تبدیل دی‌ان‌ای و آر‌ان‌ای به شش پلیمر ژنتیکی جایگزین موسوم به XNAs شده‌اند.

این روش به مبادله دی‌اوکسی‌ریبوزو ریبوز برای مولکول‌های دیگر می‌پردازد.

داشنمندان دریافتند که XNAs قادر به شکل‌دهی یک مارپیچ دوتایی با دی‌ان‌ای بوده و از ثبات بیشتری نسبت به دیگر مواد ژنتیکی طبیعی برخوردارند.

این قابلیت بدین معنی است که می‌توان پلیمرها را به عنوان پادتن مستقر کرد.

به گفته محققان این کار نشان داد که دو نشانه بارز حیات یعنی وراثت و تکامل با استفاده از جانشین‌هایی برای ماده ژنتیکی طبیعی ممکن است.

همچنین این پژوهش می‌تواند به دانشمندان را در درک چگونگی حیاتی شدن نقش دی‌ان‌ای و آران‌ای در تکامل حیات و حتی امکان کشف حیات‌های بیگانه کمک کند.

کد خبر 167148
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار