سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۵:۳۹

همشهری آنلاین: فروش آزمایش جدید خونی که می‌تواند بر اساس سنجش سرعت سالخوردگی در افراد، طول عمر و زمان حدودی مرگ طبیعی آنها را تعیین کند، به زودی در انگلستان آغاز خواهد شد

آزمایش خون

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان اسپانیایی آزمایش خون 435 پوندی را ابداع کرده‌اند که به گفته آنها می‌تواند با دقتی بالا طول تلومرهای فرد، بخشی از DNA که گفته می‌شود با طول عمر در ارتباط است را اندازه‌گیری کند.

تلومرها بخش‌هایی از DNA به شمار می‌روند که پوشاننده بخش‌های انتهایی کروموزوم‌ها بوده و از آنها در برابر آسیب‌ها و کاهش عملکرد سلولی متناسب با بالا رفتن سن محافظت می‌کند. گفته می‌شود هرچه طول تلومرها کوتاه‌تر باشد سرعت سالخوردگی در افراد سریع‌تر می‌شود.

شرکتی اسپانیایی با نام LifeLength با توجه به این رویداد، آزمایش تجاری با نام "تست مرگ" ارائه کرده که می‌تواند مدت طول عمر افراد را تعیین کند. به گفته "ماریا بلاسکو" از مرکز ملی تحقیقات سرطان در اسپانیا در مادرید دانستن اینکه آیا طول تلومرهای انسان نسبت به سن وی در اندازه عادی است یا نه می‌تواند میزان سلامت انسان‌ها را تعیین کرده و سن فیزیولوژیکی آنها را پیش از اینکه بیماری‌ها خود را نشان دهند، اعلام کند.

انتظار می‌رود این تست خون در سراسر اروپا، انگلستان و آمریکا با استقبال زیادی مواجه شود زیرا بسیاری از انسان‌ها هستند که مشتاق‌اند حدود زمان مرگ طبیعی خود را بدانند. در کنار این اطلاعات، این تست خون به افراد کمک می‌کند رفتارهای سالم و بهداشتی را در زندگی پیش بگیرند، رژیم غذایی خود را بهبود بخشیده و از میزان استرس زندگی بکاهند.

با استفاده از این تست می‌توان کوچک‌ترین اختلافات میان طول تلومرها را تعیین کرد و با استفاده از تکنیکی بسیار سریع و ساده اطلاعات به دست آمده را تحلیل و بررسی کرد.

کد خبر 135230

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار