پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۶:۱۷
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: چند بمب‌گذاری در شهرهای مختلف عراق حداقل 32 کشته و ده‌ها مجروح به جا گذاشت.

iraq

سرهنگ ضیا الوکیل، سخنگوی فرماندهی نظامی بغداد، گفت نوع انفجارهای شبیه حملات پیشین سازمان القاعده است.

او گفته است که القاعده به دنبال متزلزل کردن ثبات نسبی اخیر در عراق است

more  وقوع انفجار در کاظمین و مجروح شدن تعدادی از زائران ایرانی

به گزارش ایسنا، یک منبع در وزارت بهداشت عراق اعلام کرد دست‌کم 32 تن در انفجار پنج خودروی بمب‌گذاری شده در مناطق مختلف بغداد که پنج‌شنبه روی داد، کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

به گفته این منبع، دو خودرو در خیابان فلسطین در شرق بغداد و منطقه المهندسین روی داد. انفجار سوم نیز تجمع کارگران در منطقه العامل در جنوب بغداد را هدف قرار داد.

خودوری بمب‌گذاری شده چهارم نیز هتل التمار را که زائران ایرانی در آن اقامت داشتند، در منطقه کاظمین در شمال بغداد هدف قرار داد و خودوری پنجم نیز در منطقه التاجی در شمال بغداد منفجر شد.

گفته می‌شود، مجید محمد امین، وزیر بهداشت عراق از تروری که با استفاده از خودروی بمب‌گذاری شده در مرکز بغداد انجام شد، جان سالم به در برد اما پنج تن از محافظان وی زخمی شدند.

در همین حال ضیاء الوکیل، سخنگوی رسمی فرماندهی عملیات بغداد این انفجارها را تلاش ناکام برای آشفته ساختن اوضاع امنیتی عراق از سوی بقایای تشکیلات القاعده دانست.

وی همچنین بعید دانست که این انفجارها نشان از ضعف امنیتی در عراق داشته باشد و تاکید کرد، نیروهای امنیتی این کشور به اجرای طرح‌های خود برای تحقق امنیت ادامه خواهند داد.

کد خبر 166981
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز