دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۱
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: سخنگوی اقتصادی دولت سیاست ارزی دولت را در سال 91، حفظ نرخ ارز دولتی و تعدیل تدریجی قیمت ارز در بازار غیر رسمی اعلام کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت نوشت: سیدشمس‌الدین حسینی سخنگوی اقتصادی دولت اظهار داشت: در سال 1391 یقیناً سیاست مدیریت ارزی را دنبال خواهیم کرد و سعی می‌کنیم عدد 1226 تومان را در بخش ارز حفظ کرده و نرخی را که حتی در بازار غیررسمی شکل گرفته، تعدیل کنیم.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: باید فعالان اقتصادی افق قابل برنامه‌ریزی را برای فعالیت‌های خود داشته باشند.

وی در ادامه گفت: البته شیوه اجرای این سیاست با توجه به مجموعه عوامل در مقایسه با سال 1390 به ویژه نیمه اول و سال 89 تفاوت خواهد داشت.

حسینی اضافه کرد: با تغییر حضور بانک مرکزی در بازار ارز و شیوه حضور آن در آخرین ماه‌های سال گذشته، مشخص شد می‌توان با سیاست‌های دیگری بازار و یا به عبارتی نیازهای ضروری و واقعی را تحت پوشش قرار داد، همین سیاست نیز در سال جدید دنبال می‌شود.

سخنگوی اقتصادی دولت یادآور شد: در واقع آن چیزی که در سال 91 دنبال خواهیم کرد، این است که نیازهای اساسی و ضروری کشور، چه در بخش خانگی و مسائل مربوط به معیشت مردم و چه در بخش صنعتی، تولیدی، زیر بنایی و بخش‌های این‌چنینی با نرخ ارز مناسبی تامین کنیم.

وی حمایت مجموعه دولت از این سیاست و از برنامه‌های بانک مرکزی را در سال 91 یادآور شد و گفت: در سال جاری سعی می‌شود انعطاف‌هایی نیز در بازار ایجاد کنیم تا بازار غیر رسمی هم ساماندهی شده و فعالان این بازار در قالب ارز مدیریت شده از سوی دولت، فعالیت‌های خود را انجام دهند.

کد خبر 166551
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی