شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۸:۰۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: پادشاه اسپانیا، خوان کارلوس، پس از آنکه در حین یک دیدار خصوصی از بوتسوانا در یک سقوط دچار شکستگی لگن شد، شنبه 14 آوریل (26 فروردین) تحت عمل جراحی اورژانس برای تعویض مفصل لگن قرار گرفت.

carlos

The King appeared on the web page of the safari company, Rann Safaris, beside an elephant he killed earlier during the trip

به گزارش خبرگزاری فرانسه کاخ سلطنتی اعلام کرد پادشاه 74 ساله اسپانیا "امروز صبح در بیمارستان سان خوزه یو اس پی در مادرید تحت عمل جراحی بر روی مفصل لگن قرار گرفت."

رسانه‌های اسپانیا گزارش کردند که پادشاه در بوتسوانا، کشوری در جنوب آفریقا، مشغول شکار کردن فیل بوده است، اما کاخ سلطنتی این گزارش‌ها را تایید نکرد.

این بیانیه می‌گوید کارلوس در بوتسوانا دچار یک "سقوط اتفاقی" شده است.

این بیانیه می‌افزاید: "خوان کارلوس در سه نقطه دچار شکستگی در مفصل لگن راست شد که در زمینه آرتروز این مفصل رخ داده است. بازسازی بخش‌های شکسته‌شده انجام شد و ایمپلنت مفصل لگن (مفصل مصنوعی) جایگزین شد."

یک سخنگوی کاخ گفت جراحی بلافاصله پس از بازگشت شبانه پادشاه به مادرید انجام شده است.

رسانه‌های اسپانیا می‌گویند احتمالا خوان کارلوس پس از این عمل جراحی 4 ساعته 10 روز در بیمارستان بستری باقی خواهد ماند. این چهارمین عمل جراحی کارلوس در طول 2 سال گذشته است.

او در ماه مه 2010 برای برداشتن یک تومور خوش‌خیم در ریه تحت عمل جراحی قرار گرفت و در ماه ژوئن سال گذشته زانوی راستش با مفصل مصنوعی جایگزین شد. او در ماه سپتامبر گذشته نیز برای ترمیم تاندون آشیل در پشت پا جراحی شد.

پادشاه اسپانیا در ماه نوامبر گذشته در یک مراسم رسمی عینک آفتابی به چشم زده بود تا کبود شدن چشمش را پنهان کند که به گفته سخنگوی کاخ ناشی از "برخورد او به دستگیره در" بود.

کد خبر 166240
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز