همشهری آنلاین: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تکلیف ما این است که به دنبال راهکار برای ظرفیت سازی بیشتر پذیرش داوطلبان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های داخل باشیم و از حداکثر ظرفیت با حفظ کیفیت استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، کامران دانشجو با اشاره به اولویت‌های حوزه آموزش اظهار داشت: بحث تحصیلات تکمیلی از اولویت اول برخوردار است و میزان تقاضای اجتماعی و نگاه دینی به ما دیکته می‌کند شرایط را برای افرادی که می خواهند در تحصیلات تکمیلی ادامه تحصیل دهند، فراهم کنیم و تکلیف ما این است که به دنبال راهکار برای ظرفیت سازی بیشتر پذیرش داوطلبان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های داخل باشیم و از حداکثر ظرفیت با حفظ کیفیت تحصیلی استفاده کنیم.

وی با تاکید بر بومی گزینی در جذب دانشجویان افزود: باید سعی کنیم در جذب هیات علمی نیز این مسئله را در نظر بگیریم و اعضای هیئت علمی بومی را برای دانشگاه‌ها معرفی کنیم.

وزیر علوم در بخش دیگر سخنان خود درباره وضعیت علم و فناوری کشور، گفت: وضعیت علم و فناوری کشور یکی از بزرگترین افتخارات ایران و از مهمترین مولفه‌های اقتدار کشور است، به طوری که اگر مسئولین کشور در مذاکرات هسته‌ای با اعتماد بالا سخن می‌گویند، بخش اعظم آن به پشتوانه علم و فناوری بومی است.

وی با تاکید بر سرمایه گذاری نیروی انسانی به عنوان زیربنایی‌ترین سرمایه گذاری در هر کشوری، تاکید کرد: ما باید فناوری را بومی کرده و در فناوری‌های نوین پیشتاز باشیم تا هیچ گونه وابستگی به استکبار ایجاد نشود.

وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در راستای تولید ملی باید دانشگاه را با صنعت و حوزه کاربرد مرتبط سازیم تا علم تولید شده در دانشگاهها تبدیل به فناوری و ثروت ملی شود و طبق فرمایش مقام معظم رهبری پژوهشگاهها را در درون دانشگاهها فعال کنیم.

کد خبر 165694

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار