همشهری‌آنلاین: عضو حزب موتلفه اسلامی در خصوص پاسخ‌های رئیس جمهور به سئوالات نمایندگان گفت:‌ به مردم توصیه می‌کنم در رابطه با سئولات نمایندگان و پاسخ‌های ارائه شده از سوی رئیس جمهور تامل بیشتری داشته باشند.

مهر نوشت: محمد جواد آرین منش عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: جلسه سئوال از رئیس جمهور از این بابت که یکی از اصول قانون اساسی احیا شده است بسیار خوب بود. این جلسه در واقع از بین رفتن تابوی سئوال از رئیس جمهور و تبدیل آن به یک امر عادی و قانونی بود.

عضو حزب موتلفه اسلامی در خصوص پاسخ‌های رئیس جمهور به سئوالات نمایندگان گفت:‌ به نظر می‌رسد پاسخ‌های رئیس جمهور مجلس را قانع نکرد و در موارد بسیاری افکار عمومی و مجلس از پاسخ‌های رئیس جمهور قانع نشدند. به مردم توصیه می‌کنم در رابطه با سئولات نمایندگان و پاسخ‌های ارائه شده از سوی رئیس جمهور تامل بیشتری داشته باشند.

وی با انتقاد از نقص آیین نامه در پیگیری سئوال از رئیس جمهور گفت: ‌فرصت صحبت یک ربع برای سئوال کنندگان و یک ساعت برای رئیس جمهور از جمله این نقایص است. قانون پیرامون مراحل بعد از ارائه پاسخ‌های رئیس جمهور مبسوط است. به نظر می‌رسد قانون باید تا حصول نتایج سئوالات نمایندگان پیگیری‌های لازم را انجام دهد و این نقص آیین نامه باید برطرف شود.

کد خبر 163733
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز