همشهری‌آنلاین: ماینده طراحان سوأل از رئیس‌جمهور گفت: پاسخ‌های احمدی‌نژاد به هیچ وجه قانع کننده نبود در واقع وی به سوالات جدی مطرح شده پاسخ‌های شوخی داد.

علی مطهری

علی مطهری درباره پاسخ‌های رئیس‌جمهور به سوالات مطرح شده در صحن مجلس گفت: قصد ندارم در این ارتباط اظهار نظر کنم و بهتر است درباره نوع پاسخ‌های آقای احمدی‌نژاد موضع‌گیری نداشته باشم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پاسخ‌های رئیس‌جمهور به هیچ وجه قانع کننده نبود در واقع وی به سوالات جدی مطرح شده پاسخ‌های شوخی داد.

وی درباره ارزیابی خود از اجرایی شدن طرح سوال از رئیس‌جمهور، افزود: در مجموع کار مفید و ارزشمندی از سوی نمایندگان انجام شد، این اقدام باعث می‌شود آگاهی مردم بالا برود و در نهایت این مردم هستند که درباره نتیجه کار قضاوت می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: مردم ما از رشد اجتماعی و سیاسی خوبی برخوردارند و به درستی تشخیص می‌دهند که حق با کدام طرف است.

مطهری تاکید کرد: اما با توجه به قانع نشدن از پاسخ‌های رئیس جمهور در مجموع از اجرایی شدن سوال از رئیس‌جمهور رضایت دارم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم در ادامه به خلاء قانونی در آیین‌نامه داخلی مجلس اشاره کرد و گفت: آیین‌نامه باید اصلاح شود و باید این اصلاحیه به شکلی باشد که اگر از رئیس‌جمهور سوال شد در ارتباط با پاسخ‌های وی رای‌گیری شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اضافه کرد: با اصلاح آیین‌نامه در این مورد و در صورت رای گیری از نمایندگان، اگر رئیس جمهور دو مرتبه رای منفی بیاورد خود به خود زمینه استیضاح وی فراهم خواهد شد.

مطهری به خانه ملت گفت: بهتر است این موضوع پیگیری شود تا تلاش‌های نمایندگان نتیجه و ثمر بیشتری داشته باشد.

کد خبر 163665
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز