سه‌شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: وزیر نفت از ارسال سناریوی نهایی تغییر قیمت بنزین به دولت و تعیین تکلیف نهایی نیروهای پیمانکاری صنعت نفت تا پایان سالجاری خبر داد و در ادامه هشدارهایی جدید هم به کشورهای اروپایی داد.

رستم قاسمی

به گزارش خبرنگار مهر، رستم قاسمی امروز در حاشیه مراسم امضای قرارداد میدان گازی فروز B در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت قیمت گذاری بنزین برای سال 91 گفت: وزارت نفت سناریوی نهایی بنزینی خود را به دولت ارسال کرده است و پیش بینی می‌ شود تا هفته آینده اخباری در این رابطه اعلام شود.

وزیر نفت در پاسخ به این سئوال که آیا کشورهای جدیدی در لیست تحریم صادرات نفت خام ایران در اتحادیه اروپا قرارمی‌گیرند، اظهار داشت: این موضوع در وزارت نفت در حال بررسی است.

قاسمی با تأکید بر اینکه ایران مشکلی برای فروش نفت در بازارهای بین المللی ندارد، گفت: در حال حاضر فروش نفت خام ایران به صورت طبیعی در حال انجام است و به اندازه کافی مشتریان خوب و کشورهای همسو برای صادرات نفت وجود دارد.

به گفته وی، تصمیمات مهمی مانند توقف صادرات نفت به شرکت‌های انگلیسی و فرانسوی در کشور گرفته می‌شود و با کشورهایی که با مردم ایران خصومت دارند، برخورد می‌کنیم.

به گفته وزیر نفت، آن دسته از کشورهایی که تکلیف قراردادهای خرید نفت بلندمدت از ایران را نهایی نکنند مانند انگلیس و فرانسه با آنها برخورد می‌شود.

قاسمی همچنین از تعیین تکلیف و تبدیل وضعیت تمام نیروها و کارکنان پیمانکاری صنعت نفت تا قبل از پایان سال جاری خبر داد و افزود: مطابق مصوبات دولت بیشتر کارکنان پیمانکاری تا آخر سال تبدیل وضعیت می‌شوند و آن دسته از کارکنانی که شرایط تبدیل قرارداد را نداشته باشند نیز در قالب شرکت‌های تعاوئنی ساماندهی می‌شوند.

کد خبر 161257
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار