همشهری آنلاین: کارشناسان تغذیه هشدار دادند محدود کردن رژیم غذایی به مرغ و ماهی برای سلامتی خطرناک است و می‌تواند موجب بروز مشکلات بسیاری از جمله فقر آهن شود.

به گزارش ایسنا، این کارشناسان می‌گویند رژیم غذایی منحصر به مرغ و ماهی و عاری از گوشت قرمز مانند هله‌هوله‌خوری، بدن را با کمبود شدید آهن مواجه می‌کند. به گفته پزشکان فقر آهن برای سلامت زنان بسیار خطرناک است و بازده تحصیلی کودکان را نیز به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد.

به نوشته روزنامه دیلی اکسپرس، افزودن مواد غذایی و منابع غنی از آهن به رژیم غذایی شامل استیک، جگر و سبزی بولاغ اوتی می‌تواند این کمبود را در حد قابل قبولی جبران کند.

کریستین جسن از فعالان بهداشت و سلامتی در انگیس در این باره خاطرنشان کرد: افزایش فقر آهن در بین زنان در کشورهای توسعه یافته نظیر انگلیس امروزه به یک نگرانی واقعی تبدیل شده است. عوارض فقر آهن جدی و اثرگذار هستند و می‌توانند زندگی عادی افراد را مختل کنند. فقر آهن از عوامل تشدید کننده خستگی و عدم تمایل به کار و فعالیت است.

طبق مطالعه انجام شده از سوی مرکز دولتی «یوگوو» در انگلیس تحت عنوان «مطالعه رژیم غذایی و تغذیه ملی» یک چهارم از زنان و دختران نوجوان انگلیسی با کمبود دریافت آهن از طریق تغذیه مواجه هستند که به این ترتیب خطر جدی سلامتی آن‌ها را تهدید می‌کند.

کد خبر 158476

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار