همشهری آنلاین: قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از پرداخت وام مسکن به تمامی متقاضیان دانشگاه‌های کشور در روزهای آتی خبر داد و گفت: تاکنون به تمامی درخواست‌ دانشجویان برای وام ودیعه مسکن مجردی و متاهلی پاسخ داده ایم.

به گزارش مهر، منصور حبیب پور گودرزی در نشست مشترک معاونان دانشجویی و فرهنگی اجتماعی دانشگاه‌ها، با اشاره به وام شهریه دانشجویان، گفت: وام شهریه دانشجویان در نیمسال دوم سال جاری نسبت به بهمن‌ سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است.

گودرزی از ارائه وام زیارتی دانشجویان و دانشگاهیان به صورت متمرکز خبر داد و گفت: قصد داریم درخواست های این نوع وام از طریق معاونت فرهنگی وزارت علوم، به صندوق رفاه ارائه شود.

وی درباره تغذیه دانشجویان، یادآور شد: تمامی مقدمات برای امر تغذیه در دانشگاهها فراهم شده است تا پس از اتمام ترم تحصیلی، دانشگاه‌هایی که برای وام تغذیه ثبت‌نام کرده‌اند به صندوق رفاه ارجاع داده شوند.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به گلایه دانشگاه‌ها مبنی بر میزان یارانه‌ها و آمار اشتباهی که از تعداد دانشجویان، ارائه می شود، گفت: در صورتی که دانشگاهی در میزان آمار دانشجویان خود با مشکل مواجه است باید این موضوع را با معاونت آموزشی حل کند.

وی گفت: برخی دانشگاهها اعلام کرده اند که هزینه تمام شده قبل از برون‌سپاری در مواقعی متفاوت و در مواردی بیشتر است. برای کاهش هزینه‌ها 10 نوع قرارداد که دانشگاه‌ها در آن موفق بودند، در اختیار دبیران مناطق قرار داده می‌شود تا از این قراردادها استفاده کنند.

گودرزی درباره تهیه کالاهای اساسی برای دانشگاهها گفت: کالاهای اساسی گوشت و برنج به صورت متمرکز با حذف هزینه‌های گمرکی در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد. یارانه کالای اساسی نوبت سوم نسبت به نیمسال اول 20 درصد افزایش یافته که دستور پرداخت این میزان یارانه داده شده است و در روزهای آینده مبلغ آن به حساب دانشگاه‌ها واریز می‌شود.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: خوابگاه‌های دانشجویی باید به تعاونی خوابگاه‌داران معرفی شوند. مسئولیت هرگونه مسایل حاشیه‌ای خوابگاه‌هایی که جزء تعاونی نیستند را نمی‌پذیریم و این موضوع بر عهده مسئولان دانشگاه‌ها است.

وی از اختصاص 1.5 میلیارد تومان برای فعالیت‌های فرهنگی در خوابگاه‌های دانشجویی خبر داد و گفت: معاون فرهنگی وزیر علوم باید اسامی دانشگاه‌های اولویت دار را به صندوق رفاه دانشجویان اعلام کند.

 

 

کد خبر 157389

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار