همشهری‌آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: افرادی به نام بازرسی به کشور ما سفر می‌کردند و با شناسائی دانشمندان هسته‌ای اسامی آنان را در اختیار گروه‌های تروریستی قرار می‌دادند که ما این موضوع را از مجامع بین‌المللی پیگیری و آنان را رسوا خواهیم کرد.

رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه عصر امروز در حاشیه مراسم ختم شهید مصطفی احمدی‌روشن در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش دشمنان انقلاب اسلامی برای مقابله با پیشرفت و توسعه ایران افزود: وقتی دشمن برای مقابله با پیشرفت جمهوی اسلامی ایران همه راه‌ها را دنبال و به نتیجه نرسید؛ دست به اقداماتی از جمله ترور زده است که به هیچ وجه قابل دفاع نیست. آنان که شعارحقوق بشر می‌دهند و خود را مدعی مبارزه با تروریسم می‌دانند، وقتی این کارها را انجام می‌دهند در واقع خودشان را رسوا کرده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: آنان نمی‌توانند ببینند کشوری مسیر استقلال را طی می‌کند و فکر می‌کنند اگر کشوری مستقل و وابسته باشد به الگوی برای سایر کشورها تبدیل می‌شود که این سبب به خطر افتادن منافع آنان خواهد شد.  

مهمانپرست با بیان اینکه دشمنان در طول 32 سال گذشته همه فتنه‌ها و توطئه‌ها را علیه کشور ما پیاده کرده‌اند و درهیچ کدام از اقدامات خود به نتیجه نرسیدند افزود: امروز جوانان این مرز و بوم به تمامی دانش‌ها و تکنولوژی‌ها دست یافته‌اند، همچنین بیداری اسلامی نتیجه مقاومت ملت ایران است و امروز ایران به الگوی برای سایر کشورها تبدیل شده است.  

این مقام مسئول در  وزارت امور خارجه تصریح کرد: از این رو دشمنان احساس می‌کنند به نقطه آخر رسیده‌اند و ترور دانشمندان را ازسرکینه انجام می‌دهند، این اقدام آنان نه تنها جلوی حرکت مردم ایران را نمی‌گیرد بلکه باعث می‌شود حرکت آنان شتاب بیشتری بگیرد.  

مهمانپرست همچنین ابراز امیدواری کرد که هر چه زودتر  شاهد پیروزی جهان اسلام و نابودی بی عدالتی باشیم.  

سخنگوی وزارت امور خارجه  در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه وزارت امور خارجه در قبال ترور شهید مصطفی احمدی روشن چه اقداماتی را انجام داده است، تصریح  کرد: به تمامی سفارتخانه ها در خصوص ترور شهید مصطفی احمدی روشن اعلام کرده‌ایم که باید در این زمنیه اطلاع رسانی کنند و تا کنون نیز شاهد محکومیت این حادثه تروریستی از سوی برخی کشورها بوده ایم.  

مهمانپرست گفت: افرادی به نام بازرسی به کشور ما می‌آمدند و با شناسائی دانشمندان هسته‌ای ما اسامی دانشمندان را در اختیار گروه‌های تروریستی قرار می‌دادند که ما این موضوع را از مجامع بین المللی پیگیری و آنان را رسوا خواهیم کرد.

کد خبر 157123
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی