همشهری‌آنلاین: رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها در گفتگویی ناگفته‌های درگیری فیزیکی با یک نماینده مجلس را اعلام کرد و گفت این موضوع را از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری خواهد کرد.

مرادی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها

به گزارش همشهری‌آنلاین، در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی بین یک نماینده مجلس و رئیس سازمان هدفمندی درگیری لفظی و فیزیکی پدید آمد که همین امر موجب شد رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار خروج رئیس سازمان هدفمندی از صحن مجلس شود. برخی اخبار حاکی از آن است که مرادی درگیری فیزیکی را آغاز کرده و برخی دیگر عکس این موضوع را منعکس کرده‌اند. نماینده نایین روایتی جدید از این موضوع دارد.

رئیس سازمان هدفمندی در معرض خطر قلبی قرار گرفت؛ فشار خون مرادی بالای ۱۸ بود

نماینده نایین در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی به حمایت از رئیس سازمان هدفمندی پرداخته و گفته است: فشار خون مرادی بالای ۱۸ بود و وی در معرض خطر قلبی قرار گرفت.

حسین حسنی نماینده مردم نائین و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی که متخصص بیماری‌های قلبی است ضمن تأسف از درگیری امروز سید‌حسین حسینی نماینده فریمان با بهروز مرادی رئیس سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها به فارس گفت: گویا شروع کننده درگیری فیزیکی نماینده فریمان بوده است.

وی افزود: آقای مرادی بعد از درگیری فیزیکی با نماینده فریمان، دچار یک خراش در گردن خود می‌شود و به علت جراحی قلب و تعویض دریچه قلب بعد از این درگیری فشار خون وی بالا می‌رود و در معرض خطر قلبی قرار می‌گیرد.

این متخصص بیماری‌های قلبی و عروقی همچنین متذکر شد: رئیس سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها به علت خراش ناشی از ضربه، دچار خونریزی می‌شود و خونریزی این خراش به علت مصرف داروی وارفارین (داروی قلبی برای رقیق کننده خون) بند نمی‌آمد. "بنده او را معاینه کردم و دستور دو دارو دادم و اورژانس آمد و زخم آقای مرادی را ضدعفونی کرد".

حسنی با بیان اینکه داروی وارفارین داروی ضد انعقاد خون است، توضیح داد: بعد از این اتفاقات، آقای مرادی فشار خون بالایی داشت و این موضوع از عوارض بیماری‌های قلبی است، فشار خون آقای مرادی بالای 18 بود و بعد از اقدامات اولیه، خراش روی گردن آقای مرادی را پانسمان کردیم.

نماینده نائین در خانه ملت ادامه داد: تعدادی از نمایندگان سپس آقای مرادی را به سمت هیئت مدیره مجلس هدایت کردند و در آنجا از او عذرخواهی کردند و سپس سیدحسین حسینی نماینده فریمان نیز که با وساطت حسینیان در دفتر هیئت رئیسه حاضر شده بود، از آقای مرادی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها عذرخواهی و با او آشتی کرد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه گاهی مجلس دچار التهاب و تشنج می‌شود، گفت: عوض حیدرپور نماینده شهررضا نیز که متخصص قلب است، در کنار بهروز مرادی بود و او را معاینه می‌کرد. آقای مرادی روزانه 12 قرص به دلیل بیماری قلبی‌اش مصرف می‌کند اما ما فشار خون او را کنترل کردیم.

به گزارش همشهری‌آنلاین، ایرنا نیز ناگفته‌های مرادی از حادثه امروز را منتشر کرده است.

مردای:  احتمالا برنامه ریزی شده می خواستند مرا کتک بزنند 

بهروز مرادی درباره درگیری ایجاد شده بین یک نماینده مجلس با وی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس با تاکید به اینکه از  حق خود و نظام نمی‌گذرم، تصریح کرد: از بنده خواسته شد برای ارائه توضیحاتی در باره یک استفساریه در خصوص درآمدهای سازمان هدفمندسازی یارانه ها به عنوان نماینده دولت در مجلس حضور یابم و درباره روالی که در خصوص هدفمندی یارانه‌ها انجام شده است، توضیحاتی ارائه کنم.

وی افزود: در جلسه حضور پیدا کردم، پشت تریبون رفتم و توضیحاتی دادم حتی رییس مجلس یک یا دو سئوال در بین صحبت‌هایم از بنده پرسید، زمانی که صحبت‌هایم تمام شد در صندلی‌های ردیف اول کنار آقای میرتاج‌الدینی نشستم، حدودا یک یا دو دقیقه نشسته بودم که آقایی آمد و بعدها متوجه شدم نماینده فریمان و فردی به نام آقای حسینی است.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها اضافه کرد: ایشان مراجعه کردند و گفتند گزارش، آمار و ارقام شما همه دروغ بود. چرا دروغ می‌گویید، پاسخ دادم دلیلی برای دروغ گفتن وجود ندارد، آمار و ارقام رسمی و مستند است و این آمار و ارقام در خزانه و معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری موجود است.

مرادی با بیان اینکه متذکر شدم "آنچه را که مجلس امروز می‌خواهد تحت عنوان دو فوریتی مطرح کند ما یکسال است اجرا کرده‌ایم" ادامه داد: ایشان بلافاصله در حالی که روی صندلی نشسته بودم یک کشیده به من زد، سپس من بلند شدم و عکس‌العمل نشان دادم.

وی خاطرنشان کرد: در این قصه کسانی دیگر بودند آقایی به نام اسدی با صدای بلند می‌گفت بیایید جمع شویم این آقا را کتک بزنیم، این مسئله شائبه اینکه این کار برنامه ریزی شده بود را افزایش می‌دهد.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: بعداز آنکه وی اهانت کرد و بطور عملی نشان داد که برای نمایندگان دولت در مجلس امنیت و احترام وجود ندارد، عنوان کردم نمایندگان من را دعوت کردند تا با حضور در مجلس گزارش دهم آن وقت کشیده توی گوشم می‌زنید؟

مرادی در پاسخ به پرسشی درباره دستور رییس مجلس برای بیرون کردن وی از صحن مجلس، گفت: نهایت تاسف را برای رییس مجلس دارم که قضاوت غیرمنصفانه انجام داد و به بی‌احترامی و عدم امنیتی که برای من وجود داشت و به هتاکی و افترای دروغ بودن آمارها و ضرب و شتمی که صورت گرفت، توجهی نکرد. کنار صورت و زیر گلوی من جراحتش مشخص است و تعداد زیادی از نمایندگان نیز این موضوع را دیدند.

وی افزود: رییس مجلس باید در این راستا قضاوت منصفانه انجام می‌داد که متاسفانه با وارونه جلوه دادن رخداد از پشت تریبون مجلس عنوان کرد نماینده دولت به نماینده مجلس بی‌احترامی کرده است.

مرادی به سابقه بیماری قلبی خود اشاره و تصریح کرد: با توجه به این بیماری یکی از اطبا که نماینده مجلس یا پزشک حاضر در مجلس بود مرا معاینه و قرص تجویزکرد، نمایندگان دیگری حضور یافتند و دلجویی کردند از جمله آقای ابوترابی نماینده قزوین، حیدرپور نماینده قمشه، سید کاظم حجازی نماینده همدان، زارعی پور نماینده تهران آنان در کم و کیف قضیه هستند. این آقایان عنوان کردند که "این جسارت بود، دیدیم او کشیده زد و شروع کننده درگیری بود".

وی گفت: در این ماجرا دو مطلب کاملا مشهود بود، یکی حرکت ناجوانمردانه و سبکسرانه نماینده فریمان و دیگری اظهار نظر و قضاوت غیرمنصفانه رییس مجلس که بدون اطلاع قضاوت کرد.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها افزود: بعد از این ماجرا از مجلس بیرون آمدم. در حال سوار شدن به ماشین بودم که آقایان روح الله حسینیان و ابوترابی گفتند آقای حسینی نماینده فریمان پشیمان است می‌خواهد از شما عذرخواهی کند من نپذیرفتم و گفتم "حرکتی صورت گرفته که نباید به سادگی از کنار آن گذشت و باید به صورت جدی رسیدگی شود".

مرادی ادامه داد: ابوترابی من را به جدش قسم داد شما بیایید ایشان می‌خواهد ابراز ندامت کند. من به واسطه احترام فراوانی که برای آقای ابوترابی قائلم، پذیرفتم و در معیت روح الله حسینان و ابوترابی وارد مجلس شدم. آن آقا آنجا در جمع سید کاظم حجازی؛ حیدرپور، ابوترابی و روح الله حسینیان و چند نماینده دیگر اعلام کرد که عصبانی بودم، من را ببخش و اشتباه کردم. من مجددا نپذیرفتم و گفتم برای من قابل قبول نیست هم در این دنیا پیگیری می‌کنم و هم روی پل صراط تو را نگه می‌دارم که ابوترابی بازهم من را قسم داد و گفت: ایشان را ببخش، در نهایت ایشان صورت مرا بوسید و طلب بخشش کرد.

وی تاکید کرد: این قضیه تنها مربوط به من نیست بلکه بیشتر مربوط به نظام است، بنده حق خود را از راه‌های قانونی پیگیری می‌کنم تا بی‌احترامی و عدم امنیت برای نمایندگان دولت در مجلس پایان یابد.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: این حق نظام است که احترام و امنیت نمایندگان دولت در مجلس باید حفظ شود، موضوع را بصورت جدی تا پایان کار از طریق شورای نگهبان و مرجع قضایی پیگیری خواهم کرد.

مرادی از یک نماینده مجلس شورای اسلامی که او را معاینه کرد و تحت درمان قرار داد، قدردانی کرد.

کد خبر 155242
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز