همشهری آنلاین: جریان انحرافی در منطقه کرمانشاه در دفا‌تر نظارت شورای نگهبان اعمال نفوذ کرده و در سمت افراد و مدیریت این دفا‌تر ایجاد تغییر کرده است تا جایی که مدیران با سابقه ۸ تا ۱۰ سال سابقه نظارتی را کنار گذاشتند.

علی رضا زاکانی، نماینده مردم تهران در مجلس هشتم گفت: جریان انحرافی سعی دارد با صرف 900 میلیارد تومان 150 کرسی مجلس را در دست بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، نماینده مردم تهران درنخستین همایش جبهه متحد اصولگرایان یزد به تبیین موضع رقبای جبهه متحد اصولگرایان پرداخت وافزود: تمایل برخی گروه‌ها به فتنه، انحراف و فساد، سه رقیب جبهه متحد اصولگرایان در انتخابات پیش رو به حساب می‌آید.

وی همچنین با تاکید بر اینکه نمی‌شود به گفتمان اصولگرایی معتقد بود ولی برای ابزار آن یعنی انتخابات اهمیت قائل نشد، گفت: اگر گفتمان هشت ساله "سازندگی" و پس از آن "اصلاحات" با تمامی سختی‌ها و آسیب‌هایش برسر کار می‌آید، آغاز هر دوی آنها انتخاب و انتخابات بوده است.

وی تاکید کرد: انتخابات یکی از راه‌های مستمر گفتمان است.

وی گفت: جبهه متحد اصولگرایان با پشتیبانی جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه در حدود یکسال است به فعالیت می‌پردازد و با حضور فعال آیت ا... مهدوی کنی و یزدی از مرحله حساس و پیچیده امروز خواهد گذشت.

علی رضا زاکانی در ادامه سخنان خود به تبیین رقبای جبهه متحد اصولگرایان پرداخت و گفت: اولین رقیب ما عناصر فتنه گری هستند که با تمام وجود در حال کار کردن هستند ولی برخی از آنان شعار می‌دهند در انتخابات شرکت نمی‌کنیم! اما شواهد نشان می‌دهد تمام توان خود را برای حضور بکار گرفته‌اند.

او دومین رقیب جبهه متحد را جریان انحرافی دانست که در عقیده و عمل منحرف هستند، بخشی از آنان پرچم اصولگرایی را در دست گرفته‌اند و قصد دارند با پول، قدرت و امکانات وارد صحنه شوند و صحنه را تغییر بدهند.

وی گفت: برای هر نماینده بین یک تا سه میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌اند و در مجموع قصد دارند تا با صرف 900 میلیارد تومان، حداقل 150 کرسی مجلس را در دست بگیرند.

او تاکید کرد : گروه انحرافی اندک‌اند ولی در تعیین سرنوشت انتخابات موثر هستند.

این نماینده جبهه متحد اصولگرایی سپس با تقبیح خانه نشینی یازده روزه رئیس جمهور، گفت: یکی از عناصر جریان انحرافی پس از گذشت چند روز از ماجرا از یکی از وزرا پرسیده بود آیا مردم از خانه نشینی رئیس جمهور خبر دارند یا خیر؟ که وزیر جواب می دهد: بله! مردم خبر دارند؛ سپس آن عنصر جریان انحرافی می‌گوید: پس چرا به خیابان‌ها نمی‌ریزند؟!

او گفت: جریان انحرافی و فتنه گران دو روی سکه هستند، باهم جلساتی داشته‌اند و عوامل آنها در رده‌های پایین مشترکند!

علی رضا زاکانی، گروه سوم رقیب جبهه متحد را عناصر فاسدی دانست که کاری به هیچ کس ندارند و به دنبال پرکردن جیب‌های خود هستند. وی اختلاس 3000 میلیاردی اخیر را نمونه این جریان دانست.

این نماینده مجلس در عین حال گفت: ما دوستان جبهه پایداری را رقیب خود نمی‌دانیم و به هیچ وجه حاضر نیستیم تا با سرگرم شدن به خودمان، پیروزی رقیب را شاهد باشیم!

وی گفت: در این خصوص نباید تجربه‌های پیشین و علی الخصوص خرداد 76 را از یاد برد.

نماینده جبهه متحد اصولگرایان در ادامه سخنان خود به بررسی وضعیت شهر یزد در انتخابات پرداخت و گفت: کار در یزد به این علت سخت است چراکه در دوره‌های متوالی بغیر از دور اول نماینده انتخابی از اصولگرایان نبوده است.

او در عین حال گفت: مایه مباهات است که در یزد بنیان‌های اعتقادی بر سیاست غالب است و این کار را آسان می‌کند.

وی تاکید کرد: دیگر بس است که از دارالمومنین یزد تنها یک نماینده اصولگرا - پایبند به ارزش‌ها- در دور اول به مجلس راه یافته باشد.

زاکانی سپس با بیان اینکه در این جلسه جای اعضای جبهه پایداری خالی است، گفت: اگر غفلت کنیم، رقبا و دشمنان بیدارند و کسانی که "کف" صلاحیت ها را دارند، به پیروزی می‌رسند.

وی خطاب به جبهه پایداری گفت: استدلال های عقلی حکم می کند متحد باشیم چراکه در غیر این صورت، شکست در انتظار ماست.

در این جلسه سردار رودکی به نمایندگی از جبهه پیشرفت و عدالت و مهندس سجادی به نمایندگی از جبهه پیروان امام و رهبری حاضر بودند. لازم به ذکر است از سردار محمد صالح جوکار بعنوان کاندیدای جبهه متحد اصولگرایان در شهر یزد نام برده می‌شود.

جریان انحرافی در دفا‌تر نظارتی شورای نگهبان اعمال نفوذ کرده است

در حوزه انتخابیه ما برخی این دغدغه را دارند که جریان انحرافی نیاز به ۱۵۰ نفر نماینده برای پیشبرد اهداف خود دارد و از این رو در این راستا تلاش می‌کنند.

محمدکرمی راد در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا در این زمینه گفت: برخی از مدیران ارشد استان کرمانشاه مورد حمایت جریان انحرافی بوده که از هرکسی حمایت کنند آن فرد مورد بحث خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص فعالیتهای جریان انحرافی در زمینه انتخابات مجلس نهم گفت: این‌ها وزن قابل قبولی در میان مردم ندارند به همین دلیل با فریب و پول و حتی با استفاده از شناسنامه‌های آکبند سعی می‌کنند که رای مورد نیاز خود را در شهرستان‌ها و حوزه‌های انتخابیه به دست آورند.

محمد کرمی‌راد در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه در دوره‌های قبل انتخابات مجلس نیز از این مشکلات وجود داشت تا جایی که دادستان کرمانشاه نزدیک به ۲۰ نفر را در زمینه تقلب و فریب بازداشت و مجازات کرد اما در هر صورت خلاء قانونی در این زمینه وجود دارد.

وی مدعی شد: از دیگر فعالیت‌های جریان انحراف در منطقه کرمانشاه اعمال نفوذ در دفا‌تر نظارت شورای نگهبان و ایجاد تغییر در سمت افراد و مدیریت این دفا‌تر است تا جایی که مدیران با سابقه ۸ تا ۱۰ سال سابقه نظارتی را کنار گذاشتند.

نماینده اصولگرای مجلس هشتم یادآور شد: در حوزه انتخابیه ما برخی این دغدغه را دارند که جریان انحرافی نیاز به ۱۵۰ نفر نماینده برای پیشبرد اهداف خود دارد و از این رو در این راستا تلاش می‌کنند.

 

کد خبر 154870
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار