همشهری آنلاین: کارگردان برجسته آمریکایی و مخالف نظام سرمایه‌داری، از طریق ویدئو کنفرانس به صورت زنده با دانشجویان تهران گفتگو می‌کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر،‌ معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در نشست خبری با اعلام این خبر و در تشریح مراسم روز دانشجو گفت: این مراسم یکشنبه 20 آذر از ساعت 13 در سالن شهید چمران دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

وی شعار امسال مراسم روز دانشجو را آذر عاشورایی اعلام کرد و گفت:‌ تلاقی آذر و محرم از پیوند عمیق جنبش دانشجویی متاثر از قیام عاشورا حکایت دارد.

آقای میرحاجی ادامه داد: در مراسم روز دانشجو با توجه به تحولات منطقه و جهان،‌ مایکل مور کارگردان برجسته آمریکایی در منطقه وال استریت و یکی از دانشجویان مصری موثر در انقلاب مصر و از تسخیر کنندگان سفارت رژیم صهیونیستی در این کشور نیز از طریق ویدئو کنفرانس، زنده با دانشجویان گفتگو خواهند کرد.

میرحاجی با تاکید بر هویت استکبارستیزی جنبش دانشجویی در تبعیت از قیام عاشورای حسینی خاطرنشان کرد: عده‌ای سال‌ها تلاش کرده‌اند جنبش دانشجویی را از هویت استکبار ستیزی خارج و استحاله کنند اما با موج بیداری در دانشجویان از سال 83 به بعد دوباره جنبش دانشجویی با محرم و عاشورا پیوند خورد و در دفاع از ارزش‌های اسلامی همیشه در خط مقدم قرار گرفت‌.

وی گفت: دانشجویان همچنین با برگزاری مراسم روز دانشجو در مراسم دسته‌های سینه زنی و عزاداری در صحن دانشگاه شرکت خواهند کرد تا بار دیگر بر پیوند میان اخلاق و معنویت در دانشگاه تاکید کنند.

کد خبر 153172
منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز