همشهری‌آنلاین: هرمان کین، کاندیدای حزب جمهوری‌خواه آمریکا، از ادامه‌ مبارزه‌ انتخاباتی چشم پوشید.

Herman Cain

به گزارش دویچه وله او در ماه‌های اخیر به ۴ مورد سوء استفاده‌ جنسی و رابطه‌های موازی با ازدواجش متهم شده و زیر فشار افکار عمومی و رسانه‌ها بود.

هرمان کین، کاندیدای جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری ایالات متحده‌ آمریکا، اعلام کرد به کمپین انتخاباتی ادامه نخواهد داد. هرمان کین در ماه‌های اخیر از سوی چهار زن به سوء استفاده‌ی جنسی متهم شده بود و خبرنگاران به شواهدی دست پیدا کرده بودند که نشان می‌داد این کاندیدای حزب جمهوری‌خواه، بیش از ۱۳ سال است رابطه‌ا‌ی موازی با رابطه زناشویی خود دارد.

هرمان کین در سخنرانی اعلام کناره‌گیری خود از مبارزات انتخاباتی آمریکا در شهر آتلانتا، سیاستمداران رقیب و رسانه‌ها را متهم کرد که فشار بسیاری بر خانواده و اطرافیان او وارد کرده‌اند و مدعی شد که همه‌ی آن‌چه درباره‌ رابطه‌های خارج از ازدواج و اتهام‌های جنسی درباره‌ او مطرح می‌کنند، نادرست است.

او دلیل اصلی خود برای کناره‌گیری از رقابت انتخاباتی را "فشارهای رو به افزایش بر خانواده‌" خود اعلام کرد و گفت :«با همه‌ی این فشارها و ناراحتی‌ها، من در صلح و آرامش به‌سر می‌برم.»

این کاندیدای حزب جمهوری‌خواه با ذکر این نکته که به زودی اعلام می‌کند از کدام کاندیدای دیگر حزب در رقابت‌های انتخاباتی حمایت خواهد کرد، به شدت از رسانه‌ها انتقاد کرد که افکار عمومی آمریکا را علیه او شورانده‌اند و شانس اداره‌ی کشور را از او سلب کرده‌اند.

در ماه ژانویه ۲۰۱۲ رای‌دهندگان در ایالت آیووای آمریکا برای انتخاب کاندیدای جمهوری‌خواه مد نظر خود رای خواهند داد و انتخاب کاندیداهای نهایی کلید خواهد خورد.

واکنش کاندیداهای رقیب در حزب جمهوری‌خواه

با گسترش انتقادها و اتهام‌های جنسی علیه هرمان کین، نام یکی دیگر از کاندیداهای حزب جمهوری‌خواه به نام نیوت گینگریچ بیش از پیش مطرح شد. برنامه‌های این سیاستمدار شباهت بسیاری با برنامه‌های کین دارد. نیوت گینگریچ به مدت بیست سال (۱۹۷۹ تا ۱۹۹۹) نماینده‌ی ایالت جورجیا در کنگره آمریکا بوده است.

بلافاصله بعد از سخنرانی کناره‌گیری هرمان کین از ادامه‌ی کمپین انتخاباتی، گینگریچ در توئیتر رسمی خود با اعلام تاسف از کناره‌گیری هم‌حزبی‌اش نوشت: «افتخار می‌کنم که هرمان کین را از نزدیک می‌شناسم و او را دوست خود می‌دانم. می‌دانم که او در سال‌های آینده نیز فعال و تاثیرگذار خواهد ماند.»

میشل باکمن، در نخستین نظرسنجی انتخاباتی میان نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات آمریکا اکثریت آرا را از آن خود کردمیشل باکمن، در نخستین نظرسنجی انتخاباتی میان نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات آمریکا اکثریت آرا را از آن خود کرد

میشل باکمن، دیگر رقیب هرمان کین از حزب جمهوری‌خواه نیز در توئیتر خود نوشت: «هرمان کین صدای موثری در میان رای‌دهندگان جمهوری‌خواه بود. انرژی و ایده‌های او نشاط تازه‌ای را برای محافظه‌کاران به همراه آورده بود.»

جان هانتسمن، کاندید دیگر حزب محافظه‌کار جمهوری‌خواه نیز از کناره‌گیری کین ابراز تاسف کرد و گفت امیدوار است که کین در عرصه‌های دیگر با موفقیت به تلاش‌های خود ادامه دهد.

هرمان کین که رئیس هیئت مدیره‌ی رستوران‌های زنجیره‌ای «پدرخوانده» در شهرهای مختلف آمریکا است، از سوی جنبش سیاسی محافظه‌کار تی پارتی نیز حمایت می‌شد و اعضای "تی ‌پارتی" او را کاندید مناسبی برای تحقق یافتن اهداف و خواسته‌های خود می‌دانستند. بسیاری از منتقدان ورای اتهام‌های جدی سوء‌استفاده‌های جنسی که متوجه او بود، عقیده داشتند که برنامه‌های او در زمینه مالیات‌ها و دیگر امور اقتصادی شفاف و عقلانی نیست و از موضع‌گیری‌های او درباره سقط جنین و دخالت نظامی آمریکا در کشورهای دیگر انتقاد می‌کردند.

کد خبر 153045

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار