همشهری آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی درباره تحریم بانک مرکزی ایران از سوی غرب، گفت: غرب تصور نکند که تحریم بانک مرکزی ایران بدون پاسخ می‌ماند، قطعا ایران در روابط‌ش با کشورهای حامی این تحریم تجدیدنظر می‌کند.

علی لاریجانی ظهر دیروز (سه‌شنبه یکم آذر) در حاشیه برگزاری مراسم گرامیداشت سردار شهید حسن تهرانی مقدم و شهدای غدیر در جمع خبرنگاران درباره تحریم بانک مرکزی ایران از سوی اتحادیه اروپا، با بیان این مطلب گفت: این رفتار برخی از کشور‌ها مثل آمریکا و انگلیس، نشأت گرفته از یک نوع عقب‌افتادگی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که حادثه جدیدی در فعالیت‌های هسته‌ای ایران رخ نداده، افزود: به نظر می‌رسد تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی ریشه در زمین خوردن دیکتاتورهای دست نشانده آن‌ها در منطقه دارد.

وی تحریم بانک مرکزی ایران را لجبازی اتحادی اروپا با با ملت‌ها خواند و ادامه داد: انقلاب اسلامی نقش کانونی در تحولات منطقه داشته و پیام‌های آن باعث زمین خوردن دیکتاتورهای وابسته به غرب شد اما این تحریم جدید مقداری هم مربوط به تقلاهای بی‌نتیجه غرب در شورای امنیت یا آژانس است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس صدور قطعنامه آژانس علیه ایران را خالی از محتوا توصیف و تصریح کرد: غرب تصور نکند که تحریم بانک مرکزی ایران بدون پاسخ می‌ماند و قطعا ایران در روابط‌ش با کشورهایی که اینگونه رفتار‌ها را انجام می‌دهند، تجدیدنظر می‌کند که البته مجلس این مسئله را به زودی بررسی خواهید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره میزان تأثیر تحریم بانک مرکزی ایران از سوی غرب، یادآور شد: به هر حال آن‌ها یک گام برداشته‌اند و ایران هم حتما گام‌هایی را به صورت متقابل برخواهد داشت، البته اقدامات آن‌ها در مسیر تحولات هسته‌ای ایران تاثیری نخواهد داشت.

کد خبر 151984
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز