همشهری آنلاین: رئیس‌جمهور گفت: مشکلات امروز کشور به خاطر آن است که روحیه انقلابی که در دوران دفاع مقدس وجود داشت و جلوه می‌کرد تضعیف شده است.

احمدی نژاد

به گزارش ایسنا، دکتر محمود احمدی‌نژاد در همایش فرمانداران سراسر کشور که در وزارت کشور برگزار شد، فرمانداران را سطح تماس جمهوری اسلامی ایران با مردم عنوان کرد و گفت: ممکن است در استان و یا مرکز، هزاران تصمیم گرفته شود اما آن‌جایی که این تصمیمات عملیاتی می‌شود و در برابر چشم مردم قرار می‌گیرد شهرستان‌ها و روستاها هستند که در این راستا فرمانداران نقش بسزایی دارند.

 

رئیس‌جمهور با تاکید بر این‌که «تصمیمات باید برای رضای خدا باشد نه این‌که برای طرفداری از برخی افراد و یا مسائل» گفت: فرمانداران و تمامی مسئولان باید مراقب باشند که منافع مردم را با منافع برخی‌ها عوض نکنند زیرا این عنوان‌ها برای کسی چیزی به ارمغان نمی‌آورد.

 احمدی‌نژاد با تاکید بر این‌که «امروز تاریخ یک بار دیگر در حال رقم خوردن بوده و نگاه جهانیان به ایران اسلامی است» گفت: اگر برای رضای خدا کار کنیم و بر روی ارزش‌ها بایستیم مطمئناً در کارهایمان پیروز خواهیم شد حتی اگر همه جهانیان بسیج شوند و اجازه ندهند شما به هدفتان برسید.

 رئیس‌جمهور در ادامه با بیان این‌که «امروز بیش از 30 عنوان کار برجسته ملی در کشور صورت گرفته است» گفت: اگر یک کدام از این کارها در دولت‌های قبلی صورت می‌گرفت عنوان می‌کردند که دولت موفق تاریخ هستند، اما بسیاری از کارها از جمله هسته‌ای شدن، ورود به عرصه فضا، خودکفایی در بنزین، کنترل مصرف سوخت، هدفمند کردن یارانه‌ها، بیوتکنولوژی، اجرای اصل 44 و مسکن مهر در این دولت صورت گرفته است که به جای تقدیر انگشت اتهام را به سوی آن نشانه رفته‌اند.

 احمدی‌نژاد افزود: امروز اتهاماتی را به این دولت وارد می‌کنند که بسیار جای تاسف است، ولی با این حال اگر کار برای رضای خدا باشد و این اتهامات چندین و چند برابر شود مطمئن باشید که به حساب نخواهد آمد، چرا که شما تنها برای رضای خدا کار کرده‌اید.

 رئیس‌جمهور افزود: کاری که برای رضای خدا باشد تهمت و افتراها در آن اثری نخواهد داشت همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند:«اگر خمینی یکه و تنها بماند در برابر زیاده‌خواهان و مستکبران خواهد ایستاد»

 احمدی‌نژاد در ادامه با بیان این‌که «مواضع دولت از ابتدا تاکنون هیچ تغییری نکرده است» گفت: در گذشته عده‌ای بودند که امروز از دولت جدا شدند که ای کاش این کار را نمی‌کردند زیرا مواضع دولت از دولت نهم تا به امروز ثابت بوده و تغییری نکرده است.

 رئیس‌جمهور افزود: امروز ما برای کسانی تاسف می‌خوریم که از فرصت خدمت‌گزاری استفاده نمی‌کنند و تنها نظام و ارزش‌های الهی را قربانی خواسته‌های خود می‌کنند و افترا و اتهامات را به این دولت روا می‌دارند، البته برخی‌ها در گذشته نبودند ولی امروز درونشان را بیرون ریخته‌اند و دولت را متهم می‌کنند.

 رئیس‌جمهور با بیان این‌که «راه انقلاب روشن است» گفت: مسائل فرهنگی را نمی‌توان با تخریب شخصیت پیش برد، محال است شخصی را تخریب کنیم سپس از او بخواهیم که زیباترین حرف‌ها را بپذیرد.

 احمدی‌نژاد افزود: مشکلات امروز کشور به خاطر آن است که روحیه انقلابی که در دوران دفاع مقدس وجود داشت و جلوه می‌کرد تضعیف شده است؛ ما نظام انقلابی هستیم که تمام نظامات اداری آن باید بومی باشد نه اینکه سیستم سرمایه داری سکولار که ضد انسانی است را اجرا کنیم چراکه این خارج از روحیه انقلابی است.

 احمدی‌نژاد با بیان این‌که «خدمتگزاری به مردم یک امانت الهی است» گفت: باید از این فرصت استفاده کرده و در بازی‌های سیاسی قرار نگیریم زیرا دور از کرامت یک انسان الهی است که از این فرصت به وجود آمده استفاده نکند.

 وی افزود: اسلام برای احیای کرامت انسان‌ها آمده است و همانطور که خداوند گناهان را می‌پوشاند و نمی‌گذارد گناهان آن‌ها معلوم شود ما نیز اجازه نداریم با آبروی افراد بازی کنیم زیرا این افراد تحت حاکمیت اسلام قرار دارند.

 احمدی‌نژاد اظهار کرد: همه مشکلات امروز بشر از آن‌جا آغاز می‌شود که کسی فکر کند از خود چیزی دارد که در آن صورت کینه‌ها بروز خواهد کرد، اما اگر کسی مردم را دوست داشته باشد می‌تواند خدمت رسانی خوبی را نیز انجام دهد.

 رئیس‌جمهور گفت: متاسفانه امروز اگر کسی به دنبال انجام کار خوب در کشور است برخی‌ها می‌خواهند آن را خراب جلوه دهند از این رو مسئولان باید مراقب باشند تا مبادا منافع ملت را به افراد ترجیح دهند.

 رئیس‌جمهور در ادامه به موضوع هدفمند کردن یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: گام اول این طرح توسط ملت به خوبی برداشته شد و فرمانداران نقش بسزایی در اجرایی شدن آن داشتند، حال امروز باید تلاش شود تا این منابعی که در اختیار مردم قرار گرفته توسط خود آنان مدیریت شود و در جهت ارتقاء سطح زندگی و درآمدهایشان هزینه گردد.

 رئیس‌جمهور داشتن اخلاص و عشق به مردم را دو اصل مهم در خدمت رسانی عنوان کرد و گفت: اگر کار برای رضای خدا باشد با قدرت بیشتری انجام خواهد شد، اما اگر کار برای رضای خدا نباشد ارزشی نخواهد داشت و تنها موجب سقوط انسان خواهد شد.

 احمدی‌نژاد خطاب به فرمانداران گفت: شما می‌توانید مردم را تشویق کنید تا با استفاده از بخشی از یارانه‌های دریافتی صندوقی را تشکیل دهند و دولت نیز آنان را کمک خواهد کرد تا به واسطه آن کارگاهی را ایجاد و به افزایش تولید کشور کمک کنند که این امر موجب افزایش درآمد آن‌ها نیز خواهد شد.

 رئیس‌جمهور همچنین از وزیر کشور خواست در این راستا ستادی را در وزارتخانه متبوع خود تشکیل دهد.

 احمدی‌نژاد در ادامه به موضوع حفظ روحیه انقلابی در جوانان اشاره کرد و گفت: همه شیاطین امروز بسیج شده‌اند تا این روحیه امید را از ملت ایران بگیرند.

 رئیس‌جمهور با بیان این‌که «قطعاً آینده و تحولات به نفع ملت ایران رقم خواهد خورد» گفت: باید روحیه و امید را در بین جوانان تقویت کرد و برنامه ویژه‌ای را برای آنان در نظر گرفت، زیرا آینده یک ملت به جوانان آن بستگی دارد؛ از این رو باید به جوانان احترام گذاشت.

 احمدی‌نژاد با تاکید بر این‌که «امروز باید به جوانان اجازه بحث داد و نباید روحیه جوانان را تضعیف کرد» گفت: معلوم است که جوانان ما نباید نسبت به وضع موجود رضایت داشته باشند، زیرا در این صورت تحرکی در کشور اتفاق نخواهد افتاد، این جوانان هستند که باید ضعف‌ها را ببینند و بیان کنند.

 رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع عمران و آبادانی در کشور اشاره کرد و گفت: همانطور که می‌دانید بودجه کشور محدود است اما باید از آن درست استفاده کنیم زیرا می‌توانیم با صرفه جویی در برخی از موارد در راستای عمران و آبادانی کشور گام برداریم، البته دولت هیچ‌گاه نگفته است که هزینه‌ای صورت نگیرد، بلکه حرف ما این است که در نوع مصرف باید دقت شود.

 رئیس‌جمهور در ادامه با بیان این‌که «می‌توان با فروش بسیاری از ساختمان‌ها و املاک دولتی که مورد استفاده نیست به عمران و آبادانی کشور کمک کرد» خطاب به وزیر کشور گفت: در محدوده فرمانداری‌ها اگر اموال دولتی وجود دارد فرمانداران می‌توانند آن‌ها را بفروشند و پول آن را در منطقه خود برای فعالیت‌های عمرانی استفاده کنند.

 احمدی‌نژاد افزود: امروز باید نگاه‌ها را تغییر داد به خصوص در بودجه سال جاری که فرصت کار برای شهرستان‌ها در آن بسیار وجود دارد.

 رئیس‌جمهور با اشاره به تحولات اخیر منطقه به ویژه در کشور مصر، گفت: امروز غربی‌ها به دنبال آن هستند تا نگذارند انقلاب‌هایی که در بسیاری از کشورهای جهان به ویژه مصر در حال وقوع است به ثمر برسد؛ زیرا می‌دانند در چنین صورتی دولت‌هایی بر سر کار خواهند آمد که مخالف آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهند بود.

 احمدی‌نژاد در ادامه خطاب به ملت و علمای مصر اظهار کرد: ملت مصر، ملتی بزرگ، تمدن‌ساز و فرهنگ‌ساز است، بنابراین اگر حرکت مردم مصر به نتیجه برسد و حکومت مردمی در این کشور برقرار شود، اثرات و برکاتش به تمام جهان خواهد رسید. از این رو غربی‌ها نمی‌خواهند اجازه دهند که مردم مصر انتخاباتی آزاد برگزار کنند.

 رئیس‌جمهور در ادامه با بیان این‌که «امروز در دیگر کشورهای منطقه نیز شاهد بیداری فطرت‌ها هستیم» گفت: ملت‌های منطقه باید هوشیار و همدل باشند به طوری که اگر خطایی از سوی افراد و یا گروهی صورت گرفت آن خطا را با خطا پاسخ ندهند، از این رو بزرگان مصر و سایر کشورها باید سعه صدر داشته باشند و اجازه ندهند که دشمنان از خطای آن‌ها خوشحال شوند.

 احمدی‌نژاد در ادامه با بیان این‌که «تمام مسلمانان جهان که در توحید و عدالت با هم مشترک هستند باید با هم همدل باشند» گفت: کشورهای آزادی‌خواه هوشیار باشند و از انقلاب‌های خود مراقبت کنند، زیرا دست‌های پشت پرده استعمارگران به دنبال آن است تا این انقلاب‌ها به نتیجه نرسد.

 رئیس‌جمهور با تاکید بر این‌که «امروز همه ملت‌های جهان به سرعت در حال بیدار شدن هستند» گفت: به لطف الهی همه فطرت‌ها و اندیشه‌های توحیدی به شدت در حال نزدیک شدن به یکدیگر هستند.

 وی گفت: همه ملت‌های آزاده به دنبال آرزوی تاریخی بشر که همان برقراری عدالت، توحید و پاکی است، هستند و به لطف خدا این شرایط تمام فضای جهان را خواهد گرفت، اما ملت‌های منطقه باید هوشیار باشند و بدانند که شیاطین دست از توطئه‌های خود برنداشته‌اند تا مدیریت این بیداری‌ها را در دست بگیرند و از سوی دیگر نگذارند که این انقلاب‌ها به سرانجام برسد.

 موضوعاتی از قبیل نداشتن معاونین عمرانی در اختیار نداشتن بودجه و امکانات از جمله مواردی بود که توسط تعدادی از فرمانداران مطرح و رئیس‌جمهور از وزیر کشور خواست تا این مسائل را بررسی کند.

 در این جلسه و پیش از سخنان دکتر احمدی‌نژاد، مصطفی محمد نجار وزیر کشور و سه تن از فرمانداران ضمن ارائه گزارش از برنامه‌های صورت گرفته، پیشنهادات خود را در خصوص خدمت‌رسانی هر چه بهتر به مردم را به رئیس‌جمهور ارائه کردند.

کد خبر 148177
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز