همشهری آنلاین: فرمانده پلیس ‌راه کشور با اشاره به وقوع 452 فقره تصادف فوتی و جرحی در جاده‌های کشور از روز سه‌شنبه تاکنون گفت: متاسفانه در این تصادفات 720 نفر از هموطنان کشته و زخمی شدند.

جاده ترافیک سفر

 سرهنگ محمدرضا مهماندار در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه عدم توجه به جلو در دو روز اول تعطیلات با بیش از 25 درصد و انحراف به چپ در روز پنجشنبه (10 شهریور) با حدود 24 درصد مهمترین علت تصادفات در تعطیلات اخیر بوده است، افزود: آمارها نشان می‌دهد از روز سه‌شنبه تا پنجشنبه در 69 فقره تصادف فوتی جاده‌ای 90 نفر کشته و در 383 فقره تصادف جرحی نیز 630 نفر مجروح شدند.

 مهمترین تصادفات تعطیلات اخیر

 فرمانده پلیس‌راه کشور به مهمترین تصادفات طی روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: مهمترین تصادفات روز عید در محور چمن‌بید خراسان شمالی بین دو دستگاه سواری و یک دستگاه به دلیل انحراف به چپ رخ داد که در طی آن 3 کشته و 6 نفر مجروح شدند. همچین در استان مازندران برخورد وانت نیسان با پراید به دلیل عدم توجه به جلو 4 کشته و 4 مجروح برجای گذاشت.

 وی تصریح کرد: همچنین در روز پنجشنبه نیز در استان مازندران محور فرعی زاغمرز به دلیل انحراف به چپ برخورد پراید با پژو 405 متاسفانه 4 کشته و 6 مجروح برجای گذاشت.

 فرمانده پلیس‌راه کشور با اشاره به ورود حدود 200 دستگاه خودرو جدید شامل مگان و سوزوکی به ناوگان پلیس‌راه کشور برای کنترل تخلفات در نیمه دوم تعطیلات تابستانی به ایسنا گفت: در عین حال 500 دستگاه خودرو و 2900 نفر نیروی کمکی نیز از ستاد استان‌ها در نیمه دوم تطعیلات در قالب گشت‌های نامحسوس به پلیس‌راه کشور علاوه بر خودروهای نامحسوس موجود، کمک می‌کنند.

 آخرین وضعیت ترافیک محورهای کشور

 وی در خصوص آخرین وضعیت ترافیک کشور گفت: هم‌اکنون ترافیک در تمامی محورهای منتهی به استان تهران نیمه سنگین بوده و پیش‌بینی می‌شود از ساعات ظهر به بعد شاهد ترافیک سنگینی در محورهای مواصلاتی خصوصا محورهای شمالی منتهی به تهران باشیم.

 فرمانده پلیس‌راه کشور با اشاره به اینکه سفرهای انجام شده در تعطیلات اخیر بی‌سابقه بوده است از تمامی رانندگان خواست ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از انحراف به چپ در ترافیک‌های سنگین و تردد در شانه خاکی جددا خودداری کنند چرا که پلیس به طور قطع با این دسته از رانندگان متخلف به شدت برخورد می‌کند.

 وی در عین حال گفت: با توجه به پیش‌بینی ترافیک سنگین از ظهر جمعه، رانندگان حتما توجه به جلو داشته باشند.

کد خبر 144551
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی