همشهری آنلاین: شهردار نیویورک نخستین بار در تاریخ این شهر از ترس طوفان آیرین دستور تخلیه اجباری همه مناطق ساحلی این شهر را صادر کرد.

irene-hurricane

به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی س، توفان آیرین با سرعت در حال نزدیک شدن به سواحل امریکا است. این توفان دریایی لحظه به لحظه قویتر می‌شود. در این میان ،مردم شهر ساحلی نیویورک نیز نگران این توفان وخرابی‌های احتمالی ان هستند.

مترو نیویورک نیز از نیمه شب امشب کاملا تعطیل خواهد شد. میلیونها امریکایی در مناطق ساحلی این کشور زندگی می‌کنند. پیش بینی می شود این طوفان تا ساعتی دیگر به سواحل آمریکا برسد. این طوفان ، بزرگترین طوفان هفت سال اخیر در آمریکا است.

توفان آیرین زندگی شصت و پنج میلیون آمریکایی را در معرض خطر قرار خواهد داد.

توفان آیرین با سرعت یکصدو ده مایل درساعت از جزائر باهاما به سوی کرانه شرقی آمریکا در حرکت است و در ادامه حرکت خود به کارولینای شمالی می‌رسد‌.

خطوط هوایی اصلی در کرانه شرقی آمریکا از روز گذشته تا کنون یکصدو بیست و شش پرواز خود را لغو کرده‌اند و ساکنان شهرهای هم سطح دریا دست کم در چهار ایالت آمریکا در حال ترک خانه های خود هستند.

irene-hurricane

توفان آیرین امروز از ایالت های فلوریدا، جورجیا و کارولینای جنوبی عبور می کند. احتمالا طوفان مهیب آیرین میلیاردها دلار خسارت به بار بیاورد.

بیو پردو فرماندار کارولینای شمالی گفته است طوفانی که در راه است بسیار عظیم است وباید خود را برای بدترین وضع احتمالی آماده کنیم .

دومیلیون نفراز ساکنان کارولینای شمالی آمریکا به علت طوفان ایرن باید مناطق مسکونی را تخلیه کنند.

دولت فدرال امریکا در بسیاری از اماکن از جمله بیمارستان‌ها، پالایشگاه‌ها و نیروگاه های اتمی وضع اضطراری اعلام کرده است.

توفان آیرین پس از عبور ازکارولینای شمالی به نیویورک می رسد که هشت میلیون نفر جمعیت دارد می رسد و از این شهر هم فراتر می رود و حتی به واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا هم خواهد رسید.

باب مک کانل فرماندار ایالت ویرجینیا از مردم خواسته است پیش از آنکه توفان با قدرت به این منطقه برسد در مکان امنی مستقر شوند.

باراک اوباما رییس جمهور آمریکا نیز وضع اضطراری اعلام کرده و به سازمانهای دولتی دستور آماده باش داده است . فرمانداران ایالت های کارولینای شمالی ، ویرجینیا ، مریلیند، دلاوار، نیوحرسی ، نیویورک و کنکتیکات نیز وضع اضطراری اعلام کرده اند.

باراک اوباما که برای سپری کردن دوران تعطیلات خود به ایالت ماساچوست سفر کرده است، در پیامی تلویزیونی از مردم کشورش خواسته است توفان آیرین را جدی بگیرند زیرا این توفان تاریخی، بسیار خطرناک و پرهزینه خواهد بود.

به گفته رییس جمهور آمریکا میلیون‌ها لیتر آب آشامیدنی، بسته‌های مواد غذایی و پتو برای آسیب دیدگان فراهم شده است.

کد خبر 144170
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز