همشهری آنلاین: ایرج گل افشان ، تدوین گر پیش کسوت سینما که تدوین نزدیک به صد فیلم را در کارنامه کاری خود دارد ، شب گذشته بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

خبرگزاری ایسنا در گفت و گویی با ابوالحسن تهامی، دوبلور و مستند ساز  ضمن اعلام این خبر به نقل از وی آورده است که این تدوین گر پیش کسوت در حال ساخت آنونس فیلم رویای خیس اثر پوران درخشنده بود که چنین اتفاقی برای وی رخ داد . 

 به گزارش همشهری آنلاین ،گل افشان در سال 1317 در سنندج متولد شد و از سالهای میانی دهه 40  کار خود را در سینما آغاز کرد . وی ابتدا به کارگردانی روی آورد و طرح فیلمنامه کوسه جنوب نیز از جمله تجربه های اولیه وی است پس از آن  از سال 1345 تدوین فیلم را آغاز کرد و درکارنامه کاری خود نزدیک به صد فیلم را تدوین کرد .

از جمله فیلمهای مهمی که وی دست به تدوین آن زد می توان به آثاری چون ؛ امشب اشکی می ریزد، بت، برنج خونین، استعاذه، دوچشم بی سو ،سفیر،سمندر ، دیگه چه خبر،می خواهم زنده بمانم ،شیخ مفید،نابخشوده و این اواخر زن بدلی و حشره را نام برد.

پیکر مرحوم ایرج‌گل‌افشان  قرار است صبح  چهارشنبه ( روزچهارشنبه 11 مرداد ماه) از مقابل خانه سینما به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع شود .

کد خبر 1418

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار