شنبه ۴ تیر ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۴
۰ نفر

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به فرآیند امنیت آزمون سراسری گفت: فرآیند اجرای آزمون از طراحی سئوال آغاز می‌شود و با انتقال سئوال به حوزه ها و فرآیند اجرایی آزمون ادامه می‌یابد.

آزمون

دکتر سیدجلال طباطبایی در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود:  فرآیند اجرای آزمون از طراحی سئوال آغاز می شود و با انتقال سئوال به حوزه ها و فرآیند اجرایی آزمون ادامه می‌یابد. در این فرآیند چاپ سئوالات، اجرای آزمون و در نهایت تصحیح پاسخنامه ها دیده شده است.

طباطبایی افزود: فرآیند اجرایی آزمون از لایه های متعدد امنیتی تشکیل شده است و افرادی که با سئوالات و پاسخنامه سر و کار دارند در قرنطینه طولانی مدت قرار می‌گیرند. در حال حاضر حدود 35 نفر در قرنطینه ای به مدت 40 روز قرار می‌گیرند و تا پس از پایان فرآیند اجرای آزمون در قرنطینه باقی می‌مانند.

وی گفت: اجرای آزمون با شخصی سازی دفترچه های کنکور موجب شده که تنوع دفترچه ها ایجاد شود و داوطلبانی که در یک رشته کنار هم قرار می‌گیرند، سئوالاتی با چیدمان متفاوت را می بینند. از طرف دیگر پاسخنامه ها و دفترچه ها نیز شخصی سازی شده اند و به این معنا که شماره و مشخصات داوطلب بر روی دفترچه چاپ شده و همه در یک بسته قرار دارد.

معاون اجرایی سازمان سنجش یادآور شد: بسته های کنکور بدون باز شدن از محل چاپ به مخزن سئوالات و تحت تدابیر امنیتی منتقل می‌شود و در این تدابیر امنیتی از همکاری نیروی انتظامی و حراست سازمان سنجش بهره گرفته می‌شود. بسته سئوالات تنها در صبح روز آزمون از سوی مسئولان مربوطه در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد و در این فرصت نیز هر فردی وارد قرنطینه مخزن سئوالات شود حق خروج تا پایان آزمون را ندارند.

 آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی صبح پنجشنبه 9 تیر، آزمون گروه آزمایشی هنر بعدازظهر پنجشنبه 9 تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه 10 تیر، آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی بعدازظهر جمعه 10 تیر و آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی صبح شنبه 11 تیر برگزار می‌شود.

کد خبر 138573

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار