جمعه ۲۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۸:۵۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: گروهی از هکرها که طی روزهای گذشته وب سایت سنای آمریکا را مورد هجوم سایبری قرار داده بودند روز چهارشنبه 25 خرداد هجوم خود را تکرار کرده و در عین حال اعلام کردند که سرورهای CIA را نیز مورد هجوم سایبری قرار داده‌اند.

us senate

به گزارش خبرگزاری مهر، این گروه که به نام Lulz شناخته می‌شود اعلام کرد از طریق توئیتر وب سایت CIA را مورد هجوم قرار داده است در نتیجه این حمله در روز چهارشنبه، وب سایت CIA برای چند دقیقه مختل شده بود.

به گفته مارتینا بردفورد، یکی از سخنگویان بخش ایمنی سنا، هکرها توانسته اند به وب سایت سنای آمریکا دست پیدا کنند اما قادر به دستیابی به اطلاعات مهم و محرمانه نبوده اند. به گفته بردفورد هکرها به هیچ اطلاعاتی دست پیدا نکرده اند اما حملات آنها همچنان ادامه دارد. متخصصان تا کنون توانسته اند هکرها را از شبکه اصلی سنا دور نگه دارند.

این گروه تا کنون حمله سایبری به شرکت سونی و نینتندو و چند وب سایت دیگر در حمایت از ویکیلیکز را نیز به عهده گرفته است. در روز دوشنبه نیز این گروه در ایمیلی اعلام کرد علاقه چندانی به دولت آمریکا ندارد و وب سایت‌های این دولت از امنیت بالایی برخوردار نیست.

بر اساس گزارش سی نت، این گروه حمله خود به وب سایت سنا را کمکی برای رفع نقاط ضعف وب سایت‌های دولت آمریکا اعلام کرده است و بر همین اساس با انتشار برخی از اطلاعات وب سایت Senate.gov بر روی اینترنت این حرکت را نوعی اعلان جنگ خوانده است

کد خبر 137771
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز