همشهری آنلاین: موزه هنرهای معاصر آبادان پس از 7 سال تعطیلی شنبه 31 اردیبهشت ماه دوباره آغاز به کار کرد.

اثر حجمی

به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، مدیرکل هنرهای تجسمی در مراسم بازگشایی موزه هنرهای معاصر آبادان گفت: بازگشایی موزه هنرهای معاصر آبادان موجب خرسندی است اما ضرورت دارد که برنامه‌های مستمر و منظمی برای این موزه طراحی و تدوین شود و تشخص موزه هنرهای معاصر آبادان حفظ شود.

محمود شالوئی در ادامه گفت: در حال حاضر موزه‌های هنرهای معاصر در اهواز، آبادان، اصفهان و یزد راه‌اندازی شده است و در چند شهر دیگر نیز ساخت موزه هنرهای معاصر در دست انجام است و امیدواریم گشایش دوباره موزه هنرهای معاصر آبادان سرآغازی برای گشایش موزه‌ها و فضاهای هنری بیشتر در استان خوزستان باشد.

سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران در ادامه گفت: برنامه‌ریزی مناسب و جدی برای فعالیت موزه هنرهای معاصر آبادان می‌تواند فضای مناسبی را برای هنرمندان و برای مردم استان فراهم کند و مرکز هنرهای تجسمی نیز برای ارائه آثار جهت برپایی نمایشگاه در موزه آبادان حمایت می‌کند.

مدیرکل هنرهای تجسمی با اشاره به برگزاری برنامه‌ها و جشنواره‌ها در استان‌ها گفت: رویکرد سوق دادن برنامه‌های هنری به استان‌ها ادامه دارد و دوسالانه‌های تجسمی در این سال‌ها در استان‌های مختلف برگزار شده است که این روند تداوم خواهد یافت.
شالوئی همچنین به برنامه‌های برای حضور هنرمندان استانی در رویدادهای ملی و بین‌المللی اشاره کرد و گفت: مرکز هنرهای تجسمی برای حضور هنرمندان استانی در رویدادهای بین‌المللی زمینه‌هایی را فراهم کرده است و برگزاری نمایشگاه هنرمندان استان‌ها در گالری هنر ایران در روتردام هلند و ونیز ایتالیا از جمله برنامه‌های مرکز هنرهای تجسمی است که در دوره‌هایی این فضاها به آثار شاخص استان‌ها اختصاص می‌یابد.

کد خبر 135687

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار