همشهری آنلاین: مشاور و دستیار عالی فرمانده کل قوا در امور نیروهای مسلح ارتش جمهوری اسلامی ایران را قدرتمندترین ارتش خاورمیانه خواند و حضور مقتدرانه ایران در خلیج فارس و آبهای بین المللی را بیانگر تضمین امنیت منطقه و انتقال انرژی از سوی ایران برشمرد.

سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی مشاور و دستیار عالی فرمانده معظم کل قوا در امور نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار مهر در بیان پیام رژه روز ارتش به کشورهای دنیا گفت: پیام این رژه این بود که نیروهای مسلح ما اعم از ارتش و سپاه به عنوان یکی از منابع اقتدار جمهوری اسلامی ایران می توانند حافظ تمامیت ارضی و منافع ملی و همچنین حافظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشند.

وی تصریح کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران از ابعاد مختلف نیروی انسانی و تجهیزات قدرتمندترین ارتش خاورمیانه به شمار می آید.

مشاور و دستیار عالی فرمانده معظم کل قوا در امور نیروهای مسلح همچنین در خصوص حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در آبهای بین المللی بیان داشت: حضور نیروی دریایی مقتدر ما در آبهای بین المللی دریای عمان و حتی تنگه باب المندب و عبور شناورهای ما از کانال سوئز به سمت دریای مدیترانه نشاندهنده این است که جمهوری اسلامی ایران نه تنها قادر به دفاع از سرزمین و منافع ملی خود است بلکه تامین کننده صلح و امنیت منطقه خاورمیانه است.

وی گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی دریایی ارتش تامین کننده و تضمین کننده امنیت انتقال انرژی از خلیج فارس به کشورهای دیگر هستند و همچنین توانایی تامین امنیت منطقه خاورمیانه را دارند.

 

کد خبر 132770
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز