یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۰ - ۰۷:۵۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اخیرا وزیر خارجه آمریکا اظهار نظرهای عجیب و غریبی را صادر کرده است که حیرت صاحبنظران را برانگیخته است.

علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) به تمام مسلمین جهان به تحولات و انقلاب های ملت های منطقه و اظهار نظر سیاستمداران غربی اشاره کرد و گفت: اخیرا وزیر خارجه آمریکا اظهار نظرهای عجیب و غریبی را صادر کرده است که حیرت صاحبنظران را برانگیخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، وی با اشاره به اظهار نظرهای متناقض غرب در مورد انقلاب های منطقه ادامه داد: وزیر خارجه آمریکا گفته است انقلاب های کشورهای عربی با شعار آزادی و حقوق بشر و اصلاحات اقتصادی آغاز شده که همگی ریشه در آموخته های ایرانی دارد و باید ملت های عرب هوشیار باشند و در دام ایرانی ها گرفتار نشوند.

رئیس مجلس همچنین ادامه داد: وزیر امور خارجه آمریکا گفته است ایران در برنامه ای کاملا حساب شده می کوشد تا انقلاب های دموکراتیک خاورمیانه را نابود سازد.

وی اظهارات وزیر خارجه آمریکا را با توجه به حوادث منطقه دور از واقعیت خواند و تصریح کرد: آمریکا و غرب اظهاراتی عجیب و دور از واقعیت را درباره تحولات منطقه ارائه داده اند.

وی افزود: آنان می گویند ما حوادث خاورمیانه را رصد می کنیم این در حالیست که این نوع اظهارنظرهای آنان متناقض و غیر واقعی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما واقعا متاسفیم که این همه حرف و سخن بی مبنا و پرتناقض فقط در یک اظهار نظر از یک شخصیت سیاسی اعلام شده است و اگر انقلاب های منطقه ای ریشه در آرمان های انقلاب ایران دارد چرا باید ایران این انقلاب ها را نابود کند.

وی همچنین افزود: آمریکا و غرب از یک طرف نگرانی خود را از پشتیبانی ایران از این انقلاب ها اعلام می کند و می گوید این انقلاب ها ریشه در آموخته های ایرانی دارد و از طرفی دیگر می گوید ایران می خواهد این نهضت ها را نابود کند. مشکل اصلی این سرگشتگی آمریکا که گاه در بیاناتشان دیده می شود این است که آمریکا امروز متهم اصلی است چرا که دست نشانده هایش در خاورمیانه دچار مشکلاتی شده اند و مردم مسلمان منطقه بر علیه او اقدام می کنند و اکنون آمریکا با فرصت طلبی می خواهد رفتار زشت گذشته خود را توجیه کند.

لاریجانی ادامه داد: درست است که امروز خاورمیانه دچار درد زایمان دموکراسی است، اما مشکل این است که آمریکا تلاش می کند با خشونت گرایی در لیبی، یمن و بحرین، خاورمیانه دچار مشکلات دیگری شود.

نماینده قم در مجلس گفت: امروز همه اقدامات آمریکا و برخی کشورهای منطقه که در بحرین با ظلم و ستم بر مردم و تخریب مساجد قصد موج سواری و منحرف کردن این نهضت ها را دارد مورد بررسی ملت ها است و با این حرکات آمریکا بار خود را سنگین تر می کند.

وی ادامه داد: آمریکا و دست نشاندگان آنان سوار بر کشتی در اقیانوس طوفانی اراده های مسلمانان هستند که سنگین کردن بار کشتی به غرق شدن آنان می انجامد.

لاریجانی ادامه داد: آشفتگی در سخنان این مقامات آمریکایی به این جهت است که نمی توانند یا نمی خواهند درک درستی از واقعیت صحنه داشته باشند.

وی ادامه داد: به این دلیل است که با بی پروایی از حقوق بشر دفاع می کنند اما همزمان از تروریست های منافق در عراق نیز حمایت می کنند.

رئیس مجلس گفت : مشکل اصلی منطقه رفتار دیکتاتوری و استعماری آمریکاست که ملت ها را به ستوه آورده است و اگر آمریکایی ها می خواهند موضوع را بفهمند باید به این مطلب توجه کنند و نه اینکه به حاشیه بروند و حاشیه پردازی کنند و حاشیه پردازی آن هم با این حد از تناقض گویی.

لاریجانی تاکید کرد: ملت ایران دلیلی ندارد از راه روشن عزت یابی مسلمانان حمایت نکند، لذا بهتر است آمریکا به هوش باشد و خود را دریابد که در این طوفان انقلاب ها بیش از این به شرارت رفتارهای استعماری متصل نگردد و با تحت فشار قرار دادن عراق در موضوع منافقین شعار دروغین دفاع از حقوق بشر خود را بیش ازاین مفتضح نکند.

 

کد خبر 132562
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز