همشهری آنلاین: میلیون‌ها آدرس ایمیل و مشخصات کاربری، طی حمله‌ای سایبری به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تجاری آمریکا، به سرقت رفت

هکر

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت "اپسیلون" وظیفه مدیریت ارتباطات مشتریان خود را به عهده داشته و سالانه در حدود 40 میلیارد ایمیل رد و بدل می‌کند این شرکت بیش از دو هزار و 500 مشتری دارد که برخی از آنها شرکت‌های بزرگ و مشهور هستند.

بسیاری از مسئولان شرکت اپسیلون با تماس با مشتریان خود اعلام کردند شاید هکرها از این اطلاعات به سرقت رفته علیه آنها استفاده کنند و یا به اطلاعات بیشتری دسترسی پیدا کنند.

این شرکت در بیانیه‌ای کوتاه در وب سایت خود اعلام کرد اطلاعات مشتریان این شرکت در اثر ورود غیر قانونی به سیستم نامه نگاری‌های الکترونیکی شرکت به سرقت رفته‌اند. این اطلاعات تنها شامل آدرس ایمیل و اسامی مشتریان بوده است و هیچ اطلاعات شخصی و قابل شناسایی دیگری به سرقت نرفته است.

اپسیلون تحقیقات گسترده‌ای را در رابطه با چگونگی نفوذ هکرها به سیستم ایمیل این شرکت آغاز کرده است.

این شرکت به صورت مجزا نام مشتریانی که اطلاعات آنها به سرقت رفته است را معرفی نکرده اما برای مثال بانک "بارکلی"که مسئولیت صدور کارت‌های اعتباری "ویزا" را به عهده دارد به مشتریان خود اخطار داده ممکن است به زودی هرزنامه‌هایی را به منظور ربوده شدن اطلاعات شخصی‌تر کاربران این بانک دریافت کنند.

کد خبر 131482
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز