همشهری آنلاین: جوان 23 ساله اسلونیایی که با آلوده کردن 12 میلیون رایانه در بیش از 190 کشور به سلطان هکرها معروف بود دستگیر شد

hacker

"اف. بی. آی" (پلیس فدرال آمریکا) و مقامات بین‌المللی، هکری را که مسئول ایجاد کد یک ویروس خطرناک بود دستگیر کردند. این ویروس توانست بیش از 12 میلیون رایانه را در 190 کشور آلوده کند و به پایگاه‌ داده‌های بسیاری از بانک‌های دنیا آسیب برساند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این جوان 23 ساله که "ایزردو" نام دارد پس از تجسس‌های سخت پنج ماهه پلیس جنایی اسلونی، اف. بی. آی آمریکا و گارد شهری اسپانیا در "ماریبور" اسلونی دستگیر شد.

این جوان یک سازمان جنایتکاری انفورماتیکی به نام "بوت نت ماریپوزا" را ایجاد کرده بود. در این باند تبهکاری، یک جوان 31 ساله اهل باسک اسپانیا نیز وجود دارد که اتهام وی سرقت شماره‌ها و رمزهای عبور کارت‌های اعتباری، اطلاعات شخصی و اعتبارات بانکی بیش از 800 هزار نفر است.

این سازمان خطرناک موفق شده بود از طریق ضعف امنیتی مرورگر اینترنت اکسپلورر، کاربران را شناسایی کرده و سپس پورت‌های "یو. اس. بی" آنها را برای ورود به نرم‌افزار پیام‌های فوری "ام. اس. ان" مایکروسافت آلوده کند.

جفری تروی مدیر بخش انفورماتیک "اف. بی. آی" تایید کرد که دستگیری "ایزردو" که 10 روز قبل اتفاق افتاد، یک ضربه بزرگ به بدنه این تشکیلات تبهکاری وارد کرده است.

"بوت نت ماریپوزا" یکی از بزرگ‌ترین تشکیلات جنایت‌های انفورماتیکی در دنیا به شمار می‌رود.

 

کد خبر 112635
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز