همشهری آنلاین: محمود احمدی‌نژاد در نشست دیروز هیئت دولت، نشان درجه یک شجاعت را به حجت‌الاسلام غلامرضا حسنی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه اعطا کرد.

امام جمعه ارومیه

در نشست دیروز هیات دولت که به ریاست محمود احمدی‌نژاد برگزار شد، از سوی رئیس جمهور نشان درجه یک شجاعت به حجت‌الاسلام غلامرضا حسنی امام جمعه ارومیه اعطا شد.

به گزارش خبرگزاری فارس؛ حجت‌الاسلام حسنی از پیشگامان مبارزه با رژیم ستم‌شاهی و از مدافعان نظام اسلامی در برابر جریانات منحرف سیاسی دهه اول انقلاب در منطقه آذربایجان بود که در اوایل انقلاب محل اقامت فرزندش "رشید " را که از اعضای گروهک فدائیان خلق بود، به کمیته انقلاب اسلامی اطلاع داد که در نهایت پسرش پس از محاکمه اعدام شد.

وی در دوران دفاع مقدس نیز در صحنه‌‌ دفاع از اسلام و کیان اسلامی حضور فعال داشت و همچنین از پیشگامان افشای ماهیت جریان ضددینی و ضدفرهنگی در دوران موسوم به اصلاحات به حساب می‌آید که همواره مورد هجمه رسانه‌های دوم خردادی و وابسته به بیگانگان قرار داشته است.

حجت الاسلام حسنی که نمایندگی مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی را نیز در کارنامه خود دارد، در حال حاضر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه است.

نشان شجاعت از نشان‌های‌ عمومی است که بر اساس آئین‌نامه اعطای نشان‌های دولتی به‌ افرادی‌ اعطا می‌شود که‌ به‌ واسطه‌ برخورداری‌ از خصیصه‌های‌ والای‌ انسانی‌ در جهتی ‌از جهات‌ ذیل‌ موفق‌ گردند: داوطلب‌ شدن‌ در انجام‌ امور دشواری‌ که‌ برای‌ کشور از حساسیت‌ خاصی‌ برخوردار است، پذیرفتن‌ مأموریت‌های‌ خطیر دولتی‌ یا وظایف‌ مهم‌ اجتماعی‌ که‌ با خطرات‌ احتمالی‌ همراه‌ هستند و استفاده‌ بجا و شایسته‌ از مجموعه‌ نیروها و مهارت‌های‌ بدنی‌ در جهت‌ نیل‌ به‌ هدفی‌ والا.

حجت‌الاسلام حسنی در مقاطع حساس با شجاعت وارد میدان عمل شد

به گزارش دفتر امور رسانه‌های ریاست جمهوری،‌ محمود احمدی‌نژاد رئیس‌ جمهور روز گذشته در حاشیه جلسه مشترک هیئت دولت و مسؤلین ارشد دستگاه اجرایی پس از اعطای نشان درجه یک شجاعت به حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی، اظهار داشت: مشاهده تحولات منطقه، ارزش شجاعت و رشادت‌های 30 سال قبل و مبارزات رهایی‌بخش انقلاب را بیشتر کرده است.

وی افزود: سرزمین ایران سرشار از علمای عامل و مجاهدان مؤمن و انقلابیون اصیل در خط ولایت است که پرچمدار رهایی بشریت هستند.

رییس جمهورخاطرنشان کرد: امروز نه تنها مردم آذربایجان غربی بلکه تمام ملت ایران قدر و ارزش فداکاری، هوشمندی و شجاعت حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی را به خوبی می‌شناسند و آن را ارج می‌نهند.

احمدی‌نژاد با تجلیل از مجاهدت‌ها و شجاعت حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی در دفاع از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: ایشان از جمله علمای عامل است که هوشمندی و شجاعت را با هم به‌کار گرفته و در مقاطع حساس و سرنوشت‌ساز وارد میدان عمل شدند.

کد خبر 131329

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار