دوشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۴
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: فعالان ضد جنگ و اقوام سربازان کشته شده در جنگ‌های امریکا، در شهر لس‌انجلس تظاهرات کردند.

anti-war protest in Los Angeles

anti-war protest in Los Angeles

به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر، "هالیوود واک آو فیم" یکی از خیابان‌های مشهور شهر لس انجلس آمریکا است که اثار دست و رد پای بسیاری از چهره‌های سرشناس در ان ثبت شده است.

با وجود این، روز شنبه عده‌ای از شهروندان عادی امریکا با ردپای ویژه و به یاد ماندنی دیگری به این خیابان قدم گذاشتند.

این ردپاهای جدید متعلق به سربازان امریکایی است که در جنگ‌ها جانشان را از دست داده‌اند. اکنون اقوام این سربازان با پوتین‌هایی که عزیزانشان به هنگام شرکت در جنگ به پا می‌کردند، به این خیابان مشهور در لس انجلس امده‌اند و امیدوارند که ثبت رد پای این سربازان در این خیابان مشهور هالیوود به برقراری صلح کمک کند.

کاترین، مادری آمریکایی که فرزندش را در جنگ از دست داده است می‌گوید جنگ، یک فیلم سینمایی نیست که بتوان ان را خاموش کرد یا ندید. جنگ می‌کشد و عزیزانمان را می‌گیرد تا جای خالی انها را تا ابد در وجودمان حس کنیم. همه خانواده‌های امریکایی نیز به خاطر قربانیان جنگ چه سرباز و غیر نظامی غمگین هستند.

تیم، پدری است که فرزندش در سال 2003  به ارتش ملحق شد و در سال 2006 به هنگام بازگشت به کشور از جنگ عراق به شدت مجروح شده بود.

این جوان بیست و یک ساله که هر دو دستش را از دست داده و اسیب‌های مغزی شدیدی را متحمل شده بود، ظاهرا به علت ابتلا به نوعی اختلال روانی موسوم به استرس پس از سانحه چندین بار هم قصد خودکشی داشت.

تیم می‌گوید بعد از هشت سال هنوز اینجا هستم و از همان کارهایی که در هشت سال اخیر انجام دادم، صحبت می‌کنم. سال‌های 2009، 2010 و 2011 هم گذشت و امیدوارم این قائله ختم شود. امیدوارم اوباما شهامت به خرج دهد و همه سربازان را به خانه‌هایشان باز گرداند.

تظاهرات و اقدام نمادین فعالان ضد جنگ در لس انجلس امریکا با نظارت شدید نیروهای پلیس برگزار شد، اما تظاهرکنندگان باز هم برای نشان دادن عزم راسخ خود پلاکاردهایی را با شعارهای تند ضد جنگ در دست داشتند

کد خبر 130866

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز