همشهری‌آنلاین: رییس جمهور نخستین دستاورد سفر را بزرگ شدن انسان‌ها و تغییر افق نگاه انسان دانست و اظهار داشت: کسی که سفر و با دیگران ارتباط برقرار می‌کند طبیعت، فرهنگ‌ها، جوامع، پیشرفت‌ها را می‌بیند و افق نگاهش عوض می‌شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، محمود احمدی نژاد در برنامه سفر بخیر شبکه 3 سیما افزود: یکی از دلایل نشاط و شادی آور بودن سفر این است که با تغییر افق نگاه، مشکلات کوچک و همبستگی ملی و امید به آینده تقویت می‌شود.

وی با بیان اینکه سفر انسان ساز است و آثار و برکات فراوانی دارد، گفت: سفر ضمن اینکه موجب تقویت همبستگی و همدلی در کشور می شود توزیع ثروت و رونق اقتصادی را بدنبال دارد از این رو باید شرایط و امکاناتی فراهم شود تا همه مردم کشورمان بتوانند سفر کنند.

رییس‌جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص دستاور دهای دولت در سال 89 گفت: امروز در حال جهش‌های بزرگ در عرصه‌های گوناگون هستیم و می‌توان به طور قاطع گفت که هیچ قله‌ای از دسترس ملت ایران دور نیست به طوری که در بخش های مختلف از جمله صنعت ،فناوری های نوین و پزشکی ،متخصصین کشورمان از توان ساخت محصولات پیچیده برخوردار هستند.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به صدور قطعنامه‌های یک‌جانبه و تحریم‌های صورت گرفته علیه ملت ایران گفت: اوایل سال اعلام کردند که قصد دارند تحریم های فلج‌کننده علیه ملت ایران اعمال کنند که در پاسخ گفتم اینها هنوز ملت ایران را نشناختند ودر نهایت هم اقشار مختلف مردم متحد و یکصدا جواب تحریم‌های آنان را با دستاوردها و تلاش های خیره کننده خود دادند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در علم و فناوری توانسته است به پیشرفت های چشمگیری دست پیدا کند گفت: پرتاب موفقیت‌ آمیز کاوشگر به فضا با محفظه‌ای که باید موجود زنده را حمل کند به 120 کیلومتری خارج از جو و بازگشت سالم این کاوشگر به زمین، بیانگر اقتدار و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران است.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه ایران باید به قدرت بزرگ اقتصادی دنیا تبدیل شود تصریح کرد: همین‌طور که قدرت فرهنگی و سیاسی هستیم باید به قدرت اقتصادی، علمی، فناوری بزرگ نیز تبدیل شویم.

اقای احمدی نژاد با بیان اینکه امروز همه امکانات از جمله بهترین دانشگاه‌ها ، اساتید، فناوران، جوان‌های با استعداد و منابع مالی در ایران برای جهش های بلندتر وجود دارد، گفت: فقط یکسری اشکالاتی در بخش اقتصاد وجود داشت که دست و پای مولدین و مبتکرانمان را بسته بود که دولت تصمیم گرفت این ساختارها را اصلاح کند و در این راستا هفت برنامه تهیه کرد و یکی از آنها اجرا شد که همان هدفمند کردن یارانه‌هاست.

رییس جمهور افزود: هدفمند کردن باعث شده است که سرمایه در بازارهای ایران به چرخش در آید و از طرفی دیگر تولید افزایش پیدا کند ملت ایران در اجرای قانون هدفمند کردن یارنه ها بسیار دقیق و هوشمندانه عمل کردند که جای تقدیر دارد.

احمدی نژاد تصریح کرد: کشورمان با همت و هوشمندی ملت ایران در ریل اصلی قرار گرفته است.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز نگاه جهانیان به ملت ایران تغییر کرده است به برنامه های دولت در سال آینده اشاره کرد و گفت: سال آینده دولت موضوعات اشتغال، بانک، مالیات، بیمه، گمرک و ارزش پول ملی را در دستور کار دارد اینها طرح‌های تحولی است که در واقع موانع را از پیش پای اقتصاد باز می‌کند و باعث خواهد شد ملت ایران با سرعت به سمت پیشرفت حرکت کند.

وی اظهار داشت: امروز دستاورد فناوری‌های نوین دانشمندان کشورمان در سطح بالایی قرار دارد به گونه ای که در یک سال 3 هزار دستاورد به معاونت علمی و بنیاد نخبگان ارسال شده اینها بیانگر آن است که خودباوری بوجود آمده و ترس‌ها ریخته و بیانگر این است که ما در مسیر صحیح و با سرعت به سمت جلو در حال حرکت هستیم.

احمدی نژاد یکی دیگر از دستاوردهای دولت در سال 89 را ایجاد یک میلیون و 600 هزار شغل اعلام کرد و گفت: این تحولی بزرگ در کشور است عده زیادی این اعداد را غیر قابل باور و محال می‌دانند در حالیکه با همت دولت این میزان اشتغال شکل گرفته و اسناد آن موجود است.

رییس جمهور به وجود اشکال ساختاری در اقتصاد و عقب‌افتادگی کشورمان در بخش اشتغال و مسکن اشاره کرد و گفت: عقب‌افتادگی در اشتغال را دولت برنامه‌ریزی کرد و امسال گام بلند اول را با ایجاد یک میلیون و 600 هزار شغل برداشت و برای سال آینده پیش‌بینی شده است که دو میلیون و پانصد هزار شغل ایجاد شود و به لطف خدا این خواهد شد

کد خبر 130707

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز