همشهری آنلاین: حسین علیزاده موسیقی‌دان سرشناسی ایرانی پس از 2سال دوری از صحنه‌های کنسرت در ایران، تور-کنسرت دو ماهه‌ای را از 28 بهمن ماه آغاز و طی آن در 6 شهر ایران کنسرت برگزار می‌کند .

حسین علیزاده

به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین،حسین علیزاده که آخرین بار به عنوان سولیست به همراه ارکستر سمفونیک ناسیونال اکراین برای اجرای قطعه ترکمن در دی ماه سال 1387 به روی صحنه رفت،‌ این بار با برنامه‌ای کاملا متفاوت مجموعه‌ اجراهایی را در شهرهای قزوین، رشت، گرگان،‌ شیراز، بندرعباس و تهران به اجرا خواهد گذاشت.

در این کنسرت‌ها حسین علیزاده به همراه مجید خلج نوازنده تمبک و سازهای کوبه‌ای دونوازی خواهند کرد.

مجموعه کنسرت‌های حسین علیزاده و مجید خلج از روز پنجشنبه 28 بهمن در سالن دانشگاه تربیت مدرس قزوین آغاز خواهد شد.

این کنسرت در روز 29 بهمن نیز در شهر قزوین اجرا خواهد شد و پس از آن این دو نوازنده برای اجرای برنامه در شهر رشت عازم استان گیلان خواهند شد.

کنسرت‌های رشت در روزهای اول و دوم اسفند ماه خواهد بود. سومین میزبان حسین علیزاده و مجید خلج در آن سوی خزر و شهر گرگان خواهد بود.

کنسرت‌های گرگان در روزهای 5 و 6 اسفند در سالن فخرالدین اسعد گرگانی برگزار می شو ند و حسین علیزاده در کنار اجرای کنسرت کارگاه یک روزه نوازندگی تار نیز برگزار خواهد کرد.

این مجموعه برنامه‌ها با اجراهای روزهای 14 و 15 اسفند در شیراز ادامه می‌یابد. کنسرت شیراز در سالن حافظیه برگزار می شود. در این شهر نیز کارگاه آموزشی مدرسان تار و سه‌تار  توسط علیزاده دایر می شوند.

پس از اجرای شیراز، حسین علیزاده و مجید خلج طی روزهای 18 و 19 اسفند در بندرعباس به روی صحنه خواهند رفت.

این کنسرت‌ها به مدت یک ماه متوقف می‌شود تا در نیمه دوم فروردین 1390 تالار وحدت میزبان آخرین اجراهای حسین علیزاده و مجید خلج باشد که جزییات اجرای تهران در اخبار بعدی اطلاع رسانی خواهد شد.

اجرای کنسرت به این شکل، پیش از این در تابستان سال 1386 و تنها در یک قسمت از کنسرت حسین علیزاده و گروه هم‌آوایان اجرا شد و عمدتاً در اجراهای خارج از کشور انجام شده‌است.

اما این بار با نظر ویژه حسین علیزاده که از تکنوازان و بداهه‌پردازان چیره‌دست ایران به شمار می‌رود، تمام مدت زمان برنامه به بداهه‌نوازی به شکل تکنوازی و دونوازی اختصاص می‌یابد.

به این ترتیب این بخش مهم موسیقی ایرانی که اساس فرهنگ موسیقایی کشورمان بر آن بنا شده، بار دیگر مورد توجه قرار می‌گیرد. حسین علیزاده در این برنامه تار، سه‌تار و شورانگیز خواهد نواخت و مجید خلج نیز با تمبک و سازهای کوبه‌ای او را همراهی خواهد کرد.

تور کنسرت حسین علیزاده و مجید خلج به تهیه‌کنندگی کیوان فرزین و بهرنگ تنکابنی و با همکاری اداره‌های کل ارشاد و انجمن‌های موسیقی استان‌های قزوین، گیلان، گلستان، فارس و بندرعباس برگزار می‌شود.

فروش بلیت این کنسرت از 23 بهمن به صورت اینترنتی و گیشه‌ای در شهرهای مختلف آغاز خواهد شد که جزییات آن متعاقبا از سوی روابط عمومی کنسرت اعلام می شود.

  قیمت بلیت‌های این کنسرت بین 10 الی 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

کد خبر 127517

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار