همشهری آنلاین: داریوش طلائی که نزدیک به 10 سال در ایران اجرای حرفه‌ای همراه با ‌‌فروش بلیط نداشته است، این روزها خود را آماده می‌کند تا همراه با شاگردان در سال 90 به اجرای کنسرت بپردازد.

طلایی

به گزارش ایلنا،داریوش طلایی که آلبوم موسیقی دلگشا را به تازگی روانه بازار کرده و قرار است تا پایان بهمن آلبوم«جلوه گل» را با صدای علیرضا قربانی منتشر کند، در سال 90 با شاگردانش یک کنسرت بزرگ برگزار خواهد کرد.

داریوش طلائی(نوازنده قدیمی تار و آهنگساز) گفت: در این برنامه قطعاتی از ساخته‌های خودم به همراه شاگردانم تمرین می‌شود و امیدوارم بتوانم آن را در سال آینده به صورت یک کنسرت بزرگ به صحنه ببرم.

وی افزود: در این کنسرت در تلاش هستم که از خواننده استفاده کنم اما به یقین از خواننده تک و ستاره که مشهور باشد؛ استفاده نخواهم کرد؛ چراکه اعتقاد دارم باید از خواننده‌های جوان که صداهای خوبی دارند؛ استفاده شود.

طلائی در پاسخ به این پرسش که نوآوری در موسیقی ایرانی را تا چه حد جایز می‌داند، گفت: باید نوآوری در هنر باشد اما نوآوری بدین معنا نیست که تمام ریشه‌ها و مضامین یک فرهنگ از بین برود و به بهانه‌ نوآوری؛ موسیقی‌ای ارائه شود که هیچ شباهتی به ریشه‌ی فرهنگی خود ندارد.

طلائی در ادامه افزود: آنچه موسیقی ایرانی نیاز دارد این است که باید روح تازه‌ای در آن دمیده شود و زیاد مهم نیست که شکل آن عوض شود.

وی گفت: می‌توان با تصویربرداری‌های زیبا در مکان‌هایی با معماری‌های خاص و طبیعت خاص، اجرای مستقیم کنسرت در دکورهای خاص، تبلیغ این نوع موسیقی به‌صورت تصویری در رسانه‌های تصویری ازجمله صدا و سیما؛ جوانان را نسبت به این موسیقی علاقه‌مند کرد.

طلائی خاطرنشان کرد: در شرایط حاضر نمی‌توان فقط از موسیقی انتظار داشت که موسیقی یک تنه و به تنهایی بتواند مخاطبان را جذب کند؛ چراکه در برهه‌ی کنونی موسیقی تولیدکننده می‌خواهد، تهیه‌کننده می‌خواهد، یک گروه حرفه‌ای برای تبلیغ می‌خواهد و بدون کنار هم گذاشتن این شرایط نمی‌توانیم از خواسته‌های دور و دراز صحبت کنیم.

این نوازنده تار تاکید کرد: بر این موضوع که ترکیب‌بندی سازها، تغییر فرم و قالب در موسیقی ایرانی و علاقه‌مند کردن آنها ممکن است راه‌گشا باشد اما به یقین این موضوع مقطعی است و پایدار نیست.

کد خبر 126716

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز