همشهری آنلاین: وزیر اطلاعات گفت:‌ ما توانستیم از تکنولوژی‌های اطلاعاتی بومی علیه تکنولوژی اطلاعات موساد استفاده کرده و با بکارگیری عوامل و نیروی انسانی خود هجمه خوبی را بر این سرویس اطلاعاتی انجام دهیم.

به گزارش ایلنا حجت الاسلام حیدر مصلحی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد ، ضمن عرض تبریک به ملت ایران به خاطر موفقیت اطلاعاتی که نظام جمهوری اسلامی به دست آورده و در آن توانسته بر سیستم اطلاعاتی که از پشتیبانی کشورهای غربی و آمریکا برخوردار بوده است ، غلبه کند گفت: در فتنه سال گذشته یک حفره اطلاعاتی در جمهوری اسلامی به وجود آمد و برای دشمنان این امید ایجاد شد که می توانند از این فرصت استفاده کند و در حالی که دستگاه های اطلاعاتی کشور درگیر فتنه بودند ، آنها نیز توانستند به موفقیت هایی از جمله ترور استاد علی محمدی دست یابند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه بعد از ترور استاد علیمحمدی اقدامات قابل توجهی در زمینه اطلاعاتی توسط مسوولان ذیربط صورت گرفت ادامه داد: ما توانستیم از تکنولوژی های اطلاعاتی بومی علیه تکنولوژی اطلاعات موساد استفاده کرده و با بکارگیری عوامل و نیروی انسانی خود هجمه خوبی را بر این سرویس اطلاعاتی انجام دهیم.

وی اظهار کرد: این غلبه به حدی بود که توانستیم حرکت های مختلفی که رژیم صهیونیستی انجام می دهد و افرادی را برای انجام اهداف فریب خود همراه می‌کند شناسایی و به آنها ضربه بزنیم .

وزیر اطلاعات یکی از موفقیت های نیروهای اطلاعاتی را نفوذ در سیستم اطلاعاتی دشمنان عنوان کردو گفت: ما توانستیم نیروهای خود را تا داخل تشکیلات اطلاعاتی آنها نفوذ دهیم.

مصلحی خاطرنشان کرد: یکی از ابزارهای قابل توجه که توانست ما را در این مساله کمک کند، هماهنگی مردم در شناسایی این افراد بود که موجب شد به عمق سرویس اطلاعاتی موساد نفوذ کنیم و شبکه هایی که آنها ایجاد کردند و افرادی را که آنها در خاک خود آموزش داده بودند ، شناسایی کرده و در هم بکوبیم.

وی به پخش اعترافات شب گذشته یکی از افرادی که در ترور استاد علیمحمدی نقش داشت اشاره کرد و گفت: فردی که شب گذشته قسمتی از اعترافات پخش شد از عناصر یکی از تشکل ها بود و به دلیل اینکه مشغول کارهای اطلاعاتی هستیم ، هنوز خودرا مجاز نمی دانیم که در خصوص سایر شبکه ها اطلاع رسانی کنیم.

مصلحی اساس شکل گیری رژیم صهیونیستی را براساس وحشت ،‌ترور و غصب عنوان کرد وگفت: آنها می خواهند از هر طریقی به اهداف پلید خوددست یابند اما به حول و قوه الهی ما توانستیم شبکه ای که ترور استاد علیمحمدی را انجام می داد را به همراه سایر شبکه ها مورد هجمه قرار داده و منهدم کنیم.

مصلحی اظهار کرد: نکته قابل توجه در این سرویس این است که آنها مناطق آلوده اطلاعاتی اطراف جمهوری اسلامی را مورد هدف قرار داده بودند که ما ضمن شناسایی منطقه، پایگاه هایی را راه اندازی کرده و توانستیم با شناسایی، ضربه مهمی را بر آنها وارد کنیم که در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری را خدمت ملت عزیز بیان خواهیم کرد.

علیه موساد ، مقابله اطلاعاتی و اقداماتی خواهیم داشت

مصلحی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه سرویس اطلاعاتی موساد و صهیونیست ها پشت این ترورها بودند و قطعا به خاطر نفوذ این رژیم در سازمان های بین المللی ، امیدی به رسیدگی شکایات ایران در سازمان بین المللی وجود ندارد و آیا ایران نیز برای از بین بردن افراد رژیم صهیونیستی اقدام مقابله مثل خواهد کرد، گفت: رژیم صهیونیستی براساس ترور ، وحشت و غصب شکل گرفته و ما درمقابل با اقدامات اطلاعاتی آنها ، مقابله های اطلاعاتی و اقداماتی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: با توجه به اطلاعات واسناد جمع آوری شده، برای ما ثابت شده که رژیم صهیونیستی با پیشرفت علمی در کشورهای اسلامی ومنطقه مخالف است وبه همین دلیل همه دانشمند ان برجسته ،در معرض ترور این رژیم قرار دارند لذا ما براساس وظیفه خود به کشورهای همسایه در این زمینه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

استفاده موساد از افراد لمپن برای اهداف خود

وزیر اطلاعات در پاسخ به این پرسش که رژیم صهیونیستی برای اقدامات تروریستی خود از چه تیپ آدم هایی استفاده می کند گفت: رژیم صهیونیستی از مزدوران لمپنیسم بی ریشه و شکست خورده سیاسی و اجتماعی در اهداف اطلاعاتی خود استفاده می کند که به طور نمونه می توان از گروهک ریگی، منافقین ، کومله ، پژاک و دموکرات ها که از نظام جمهوری اسلامی ضربه و شکست خورده اند یادکرد.

وی در ادامه افزود : در کشورهای غربی این گروه های شکست خورده با رژیم صهیونیستی و ناتو نشست هایی برگزار کرده و آنها از این مزدوران شکست خورده برای اقدامات تروریستی خود بهره برداری و استفاده می کند.

مصلحی سپس به بیان یکی دو نمونه از اسناد کشف شده پرداخت و گفت: در رابطه با عبدالمالک ریگی ، موساد و ناتو جلساتی با او برگزار کرده و او رابرای انجام اقدامات تروریستی در شهرهای بزرگ تحریک کردند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: یا در جلساتی که موساد با منافقین در اروپا برگزار کرده به آنها می گوید باید اقدامات خود را برسایت های هسته ای ایران متمرکز کنید این مطالب نشان میدهد افرادی که مورد استفاد موساد قرار می گیرند ، افراد شکست خورده در مقابل نظام جمهوری اسلامی هستند .

افراد به صورت سلولی فعالیت می کردند، نه شبکه ای

مصلحی در پاسخ به پرسش که آیا عناصر دیگری نیز بازداشت شدند اظهار کرد: یکی از موفقیت های بسیار خوب ما نفوذ در سیستم اطلاعاتی دشمن بود که توانستیم نوع اقدامات آنها را متوجه شویم . نوع اقدامات آنها این گونه بوده که افراد به صورت سلولی به کار گرفته می شوند یعنی افراد شبکه با هم در ارتباط نبودند

وزیر اطلاعات ادامه داد: به طور مثال در رابطه با مساله ترور استاد علی محمدی فردی که وظیفه خرید موتور را برعهده داشته به هیچ وجه از کسی که دکمه ریموت را می زند تا موتور منفجر شود ،اطلاعی ندارد و حتی فردی که خانه را اجاره می کند تا فرد دیگری بمب را بر موتور طراحی کند هیچ شناختی از یکدیگر ندارند.

رژیم صهیونیستی فقط پیگیر موضوع هسته ای نیست

وزیر اطلاعات در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا سرویس‌های اطلاعاتی دشمنان ، تنها در زمینه هسته‌ای فعالیت می‌کنند،گفت: به هیچ وجه این گونه نیست که رژیم صهیونیستی تنها مساله هسته‌ای را دنبال کند.

قطعا این رژیم به دنبال آن است که از هر نوع موفقیت و پیشرفتی جلوگیری کند.

وی تصریح کرد: وقت دانشمندان هسته‌ای مد نظر این رژیم نبوده و با توجه به اطلاعات به دست آمده آنها هر نوع پیشرفت و موفقیت علمی موردهدف خود قرار می‌دهند.

 بیش از 10 نفر دستگیر شده‌اند

مصلحی در پاسخ به این پرسش که آیا افراد دستگیر شده تماما اتباع ایرانی هستند یا خیرگفت: مجموعه‌ای که دستگیر شده از چندین شبکه است و تاکنون بیش از10 نفر در رابطه با شبکه‌های مختلف دستگیر شدند و با توجه به سوءظن‌ها ومسائل اطلاعاتی، اقدامات ما همچنان ادامه دارد.

وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خود خطاب به کشورهای همسایه تاکید کرد: کشورهای منطقه و همسایه که تعامل با رژیم صهیونیستی دارند بدانند هر اقدامی که در اختیار این رژیم قرار می‌دهند، ‌تهدیدی برای منطقه و جمهوری اسلامی تلقی می‌شود و پایگاهی برای اقدام تروریستی برای این رژیم است.

وی ادامه داد: دقیقا در رسوایی که در دبی برای رژیم صهیونیستی رخ داد در قالب یک حرکت تجاری بود و با توجه به اسنادی که در اختیار داریم به روشنی مشخص است که این رسوایی در مقوله تجاری شکل گرفت اما آنها به دنبال ترور و اقدامات اطلاعاتی بودند امیدوارم کشورهای منطقه به این مساله بیشتر توجه کنند.

مصلحی در پایان از همکاری و حمایت مردم تشکر و قدردانی کرد و گفت: هرگاه مردم به صحنه آمدند و با ما همکاری اطلاعاتی داشتند ، ما توانستیم موفقیت‌های خوبی کسب کنیم.

در حاشیه این نشست برخی از اقلام کشف شده و مورد استفاده توسط شبکه‌های که بازداشت شده‌اند به نمایش گذاشته شد.

 

کد خبر 125530

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار