چهارشنبه ۸ دی ۱۳۸۹ - ۱۹:۴۱
۰ نفر

گروه اقتصادی: طلا هم در بازارهای جهانی و هم در بازار داخلی روز چهار شنبه 8 دی ناگهان اوج گرفت تا آنجا که به‌دلیل کاهش ارزش دلار، سرمایه‌گذاران، بازار طلا را پناهگاه مطمئنی برای حفظ دارایی‌های خود قلمداد کردند و ارزش هر اونس طلا در بازارهای جهانی از مرز1405 دلار عبور کرد و تا 1409دلار هم معامله شد.

طلا

از سوی دیگر، رئیس اتحادیه طلا و جواهر ایران از تغییرات لحظه‌ای قیمت‌های جهانی طلا در آخرین روز سال 2010 و گران شدن طلا در این روز خبر داد و گفت: روزچهارشنبه هرقطعه سکه بهار آزادی طرح جدید 357 هزار و 500 تومان و طرح قدیم 385 هزار تومان فروخته شد. محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرگزاری‌ها اظهار داشت: امروز باید قیمت‌های طلا را هر ساعت کنترل و نرخ‌های جدید را اعلام کرد؛ چراکه بازارهای جهانی نوسانات زیادی دارند.

به گزارش همشهری، در پی افزایش حدود 20‌دلاری ارزش هر اونس طلا در بازارهای جهانی، ارزش سکه و هر مثقال طلا هم با افزایش قیمت مواجه شد. تحلیلگران بازارهای جهانی معتقدند که کاهش ارزش دلار باعث شده تا سرمایه‌گذاران به سمت بازار طلا حرکت کنند. به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، طلا به بالاترین قیمت در 7 هفته گذشته رسید و معاملات آتی طلا برای تحویل در ماه فوریه در بازار نایمکس نیویورک به میزان 22.70دلار یا1.6 درصد افزایش‌یافت و به بیش از 1405 دلار در هر اونس رسید. این گزارش می‌افزاید: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال 2010 میلادی و انتشار گزارش نهادهای بین‌المللی درباره احتمال بازگشت دوران رکود اقتصادی به‌ویژه در منطقه یورو و اتحادیه اروپا، برخی سرمایه‌گذاران را برآن داشته است تا فعلا روی طلا سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشند.

نوسان قیمت طلا در بازار تهران

به گزارش همشهری، در ساعات پایانی فعالیت بازار طلا در تهران، هر مثقال طلای 17 عیار 158‌هزارو 900 تومان و هر مثقال طلای 18 عیار 169 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 36 هزار و 670 تومان خرید و فروش شد. همچنین هر قطعه سکه طرح قدیم و جدید به‌ترتیب 390 و 360 هزار تومان قیمت خورد و نیم سکه و ربع سکه نیز به‌ترتیب 180 هزار و 90 هزار و 500 تومان معامله شد.

کد خبر 124448

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها