همشهری آنلاین: رئیس جمهور سوریه در گفتگوی اختصاصی خود با یک روزنامه آلمانی گفت: (شما غربی‌ها) چطور نگران جان یک زن ایرانی هستید اما نیم میلیون کشته عراقی براحتی فراموش می‌کنید؟

بشار اسد

واحد مرکزی خبر گزارش داد، بشار اسد در گفتگو با کای کیدمان، سردبیر و ارتوگرول اوتسکوک، مفسر روزنامه بیلد آلمان در پاسخ به سئوالی درباره نگرانی غربی‌ها از حکم اعدام یک زن ایرانی که به همسرش خیانت کرده است گفت: به نظر شما آیا نیم میلیون شهروندی که تاکنون در عراق کشته شده‌اند، تصویری است که غرب می‌خواهد از خود به نمایش بگذارد و آیا اگر بخواهیم همین پرسش را در مورد افغانستان مطرح کنیم، پاسخی در موردش وجود دارد؟

رئیس جمهور سوریه گفت: این، نمی‌شود که چون شما با مساله‌ای در یک کشور موافق نیستید، پس کل آن کشور یا فرهنگ آن، مشکل دارد. چون همین الان در سوریه نیز مواردی وجود دارد که شما آنرا برنمی تابید اما نمی‌توانید بواسطه این مسائل، تصویر کامل (و درستی) از کشورم بیرون دهید.

اسد در ادامه تاکید کرد: شما چطور در مورد یک زن (ایرانی) اینقدر ابراز نگرانی می‌کنید در حالی که نیم میلیون کشته عراقی را (براحتی) فراموش می‌کنید ؟

رئیس جمهور سوریه در ادامه در پاسخ به این سئوال که نظر شما درباره برنامه هسته‌ای ایران چیست ؟ گفت: ایران یک کشور بسیار مهم در این منطقه است، چه بخواهیم یا نخواهیم باید با این مساله به نوعی کنار بیاییم.

رئیس جمهور سوریه تاکید کرد: ایران بدنبال دستیابی به تسلیحات اتمی نیست، البته می‌توان در مورد آنچه که ایران در حال انجامش است، تحقیق و بررسی کرد و این مساله‌ای است که ایرانی‌ها نیز حاضر به پذیرشش هستند.

بشار اسد افزود: برای حل این مشکل باید بدنبال سیاستی متناسب و ساز و کاری صحیح بگردیم.

او در پاسخ به این پرسش که حرف شما به محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران که می‌خواهد اسرائیل را از نقشه جهان حذف کند، چیست، اظهار داشت: مگر او از عملی کردن یک چنین قصدی، سخن به زبان آورده است؟

اسد ادامه داد: نه او یک چنین چیزی نگفته است.

وی با اشاره به اینکه ما روی اعمال، نه حرف‌ها و گفتارها از خود واکنش‌های درستی بروز خواهیم داد، گفت: ما افرادی کاملا واقع بین هستیم

کد خبر 123897

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار