همشهری آنلاین: عامل عفونت‌زای جدیدی در بیمارستان‌های آمریکا، ده‌ها هزار نفر را به کام مرگ فرستاده است: کلبسیلا (Klebsiella).

Klebsiella

شبکه تلویزیونی اسکای نیوز گزارش داد در بیمارستان‌های امریکا مشکلات جدی وجود دارد وبه تازگی گونه‌های جدیدی از بیماری‌های عفونی نیز در این مکان‌ها مشاهده شده‌اند که جان بسیاری را می‌گیرند.

بر اساس این گزارش، شمارقابل توجهی از بیماران امریکایی که به بیمارستان‌های این کشور مراجعه می‌کنند، به بیماری‌هایی ابتلا دارند که به راحتی قابل درمان است اما ابتلا به بیماری‌های عفونی بیمارستانی جان انها را می‌گیرد.

این گونه‌های جدید از بیماری‌های عفونی که در بیمارستان‌های امریکا مشاهده شده‌ در مقابل همه انواع درمانها مقاوم هستند و به تدریج جان بیمار را می‌گیرند. یکی از این عوامل عفونی که در حال حاضر امریکا هیچ درمانی برای ان ندارد عامل عفونت زایی است موسوم به کلبسیلا (Klebsiella) که یک ابر میکروب است

Klebsiellaده سال پیش این عامل عفونی فقط در یک بیمارستان در ایالت کارولینای شمالی مشاهده شده بود اما در حال حاضر در بیمارستان‌های 35 ایالت امریکا مشاهده شده است.

این عامل عفونی از طریق زخم‌های باز و دستگاه‌های اکسیژن به بیماران منتقل می‌شود. بیماران سرپایی به شدت در معرض این عامل عفونت زا قرار دارند.

براوردها حاکی از ان است که هر سال حدود ده‌ها هزار نفر به خاطر ابتلا به این گونه جدید بیماری عفونی، جانشان را از دست می‌دهند .

رعایت بهداشت پزشکان، پرستاران و جراحان یکی از ساده ترین راههای جلوگیری از انتقال بیماری‌های عفونی در بیمارستان‌های امریکا است.

گفته می شود بیش از57 درصد بیماران سرپایی که به بیمارستان‌های امریکا مراجعه می‌کنند، از نظر عفونی کنترل نمی‌شوند و مسائل بهداشتی درباره انها رعایت نمی‌شود.

فقط نیمی از ایالت‌های امریکا ملزم هستند موارد بیماری‌های عفونی را گزارش کنند. با این اوصاف، احتمال می‌رود شمار واقعی مرگ و میر ناشی از بیماری‌های عفونی در امریکا بسیار بیشتر از آمار رسمی باشد

کد خبر 117317

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان