همشهری آنلاین: رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت : تاکنون 99 درصد اطلاعات خانوار کشور برای دریافت یارانه ها تکمیل شده است و یک درصد باقیمانده تا پایان شهریور تکمیل خواهد شد.

یارانه

به گزارش واحد مرکزی خبر، ناظمی اردکانی در نشست خبری افزود: 67 میلیون نفر فرم های اطلاعات اقتصادی خانوار را که مرکز آمار در اختیارشان قرار داد، پر کردند.

وی اضافه کرد: از این میزان 62 میلیون نفر حضوری و 5 میلیون نفر به صورت الکترونیکی اطلاعات اقتصادی خود را در اختیار مرکز آمار ایران قرار دادند.

رئیس سازمان ثبت احوال با بیان اینکه اطلاعات خانوار این 67 میلیون نفر با پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور انطباق داده شد، گفت: خوشبختانه در این انطباق مشخص شد که همه ایرانیان فرم را با صحت کامل پر کرده بودند و این جنبه خوداظهاری داشت.

وی اضافه کرد: تنها 430 هزار نفر از این 67 میلیون نفر به خاطر مغایرت هایی که در تکمیل فرم‌ها بوده در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور شناسایی نشده‌اند.

ناظمی اردکانی ادامه داد: بررسی اولیه سازمان ثبت احوال بیانگر این بود که بسیاری از این افراد در تکمیل فرم‌ها، شماره ملی یا شماره سریال شناسنامه را اشتباه درج کرده و برخی نیز مشخصات دیگر را اشتباه نوشته بودند.

رئیس سازمان ثبت احوال گفت: اطلاعات این 430 هزار نفر در سازمان ثبت احوال دریافت شد و به صورت میدانی شناسایی افراد صورت گرفت.

وی ادامه داد: خوشبختانه 300 هزار نفر از این افراد شناسایی شدند و شماره ملی آنها مورد تطبیق قرار گرفت اما 130 هزار نفر باقی ماندند.

ناظمی اردکانی افزود: برای این 130 هزار نفر، نیز سامانه www.ncr.ir پیش بینی شد که از طریق فرم قابل مشاهده در این سایت می‌توانند اطلاعات را تکمیل کنند و به ثبت احوال ارائه دهند.

رئیس سازمان ثبت احوال گفت: تا کنون با اطلاع رسانی که در سراسر کشور شده است 82 هزار نفر از این 130 هزار نفر برای احراز هویت وارد این سامانه شدند و فرم اطلاعات خانوار را تکمیل کردند و امیدواریم با اطلاعاتی که در پایگاه اطلاعات جمعیتی دریافت می‌کنیم تا پایان شهریور فرد احراز هویت نشده، نداشته باشیم.

کد خبر 116593
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز