همشهری آنلاین: معاون فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از پرواز و عملیاتی شدن هواپیماهای بدون سرنشین نیروی هوایی خبر داد.

نیروی هوایی

امیر سرتیپ دوم خلبان حسین چیت فروش در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این پرسش که با توجه به شرایط کنونی آیا نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مورد بازپس گیری جنگنده بمب افکن های بلوکه شده توسط آمریکا اقدامی نمی کند؟ گفت: ما خواهان بازپس گیری جنگنده بمب افکن های خود از آمریکا هستیم چون حق قانونی و حقوقی ما است ، اما این موضوع را باید سازمان ها و ارگان های دیگر ازطریق مبادی ذیربط پیگیری کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران مطالبات زیادی از دنیا دارد که انشاءالله به وقتش آنها را مطرح می کنیم و حتی اگر از این نسل نتوانستیم بگیریم آنرا از نسل های بعدی این کشورها خواهیم گرفت.

مسئول دفتر پژوهشهای نظری و مطالعات راهبردی نیروی هوایی ارتش در ادامه و در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه تحریمهای اخیر علیه کشور را چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت: تحریم خود فشار است . هیچ تعارفی نداریم اما فشار کشور را می سازد.

وی با بیان اینکه ما ایرانیها تا زیر فشار نباشیم دست به کاری نمی زنیم، عنوان کرد: از نظر من تحریم برکت است و حتی اگر نفت را نداشتیم هم اکنون خیلی ساخته تر بودیم.

سخنگوی مسابقات گانری مدافعان حریم ولایت 2 در بخش دیگری از سخنانش برگزاری مسابقات تیراندازی هوا به زمین (گانری) را که در منطقه هوایی همدان درحال برگزاری است را پاسخی کوبنده به تحریم های دشمنان عنوان کرد و افزود: امروز مرحله دوم این مسابقات به پایان رسیده و از فردا مرحله سوم که اصلی‌ترین مرحله مسابقات است برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مرحله سوم هواپیماهای بدون سرنشین نیروی هوایی (پهباد) عملیات‌های شناسایی را انجام می دهند، گفت: در این مرحله هواپیماهای بدون سرنشین مورد ارزیابی و کنترل قرار می‌گیرند و همچنین توانایی سایت‌های زمینی و سامانه‌های کنترل این هواپیماها بررسی خواهند شد، ضمن اینکه هواپیماهای بدون سرنشین از مسابقات تصویربرداری خواهند کرد .

 

کد خبر 113105

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار