مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیر عامل شرکت خاکریز آب، مجری جمع آوری آبهای سطحی شهر تهران گفت: در یک برنامه پنج ساله تمامی جوی‌های شهر تهران با شبکه هایی پوشانده می‌شوند تا از ورود پسماند و زباله به آنها و آبگرفتگی جوی‌ها جلوگیری شود.

درخت

به گزارش مهر، جواد رحمتی اظهار داشت: در این سیستم روی جویهای آب با شبکه‌هایی پوشانده می‌شود که درعین فراهم کردن امکان عبور آب باران از ورود پسماند و زباله به داخل جوی جلوگیری می‌کند چرا که یکی از دلایل اصلی گرفتگی جوی‌های آب به ویژه در مواقع بارندگی، ورود زباله به داخل این جوی‌هاست.

وی افزود: اجرای این سیستم، موجب افزایش عرض کوچه ها و معابر می‌شود.

رحمتی با اشاره به اینکه این سیستم سال گذشته و به عنوان پایلوت در منطقه 8 و در خیابان آیت به اجرا درآمد و هم اکنون به بهره برداری رسیده است ادامه داد: هم اکنون این طرح از حالت پایلوت خارج شده و در خیابانهای مهر، مدائن و کوچه‌های منتهی به آنها به اجرا در می‌آید.

مدیرعامل شرکت خاکریزآب در مورد انتخاب منطقه 8 برای اجرای این سیستم اشاره کرد و گفت: منطقه 8 دارای شهرسازی منظمی است و جوی‌های این منطقه بر اساس شیب بندی درست و با پیش طراحی، اجرا شده است به همین دلیل کار را از این منطقه آغاز کردیم.

وی گفت: بر اساس رویکرد معاونت فنی و عمران شهرداری امیدواریم با برنامه ریزی پنج ساله انجام شده بتوانیم تمام جوی‌های تهران را با همکاری مناطق به این سیستم مجهز کنیم

کد خبر 112539

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار