همشهری آنلاین: معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اجرای آئین نامه جدید نقل و انتقال دانشجویان از ابتدای مهر، برای انتقال دانشجویان به استان محل اقامت خانواده خود خبر داد.

محمود ملاباشی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود : براساس این آئین نامه که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به زودی آن را امضا می کند، هر دانشجویی در دانشگاه های دولتی، صرف نظر از رتبه آن دانشگاه و نمره کسب شده در آزمون ورودی، می تواند به هر منطقه از کشور که خانواده اش مستقر است، بدون هیچ مشکلی منتقل شود.

وی گفت: این آئین نامه با اولویت خواهران ، در هر رشته ای و در دوره های روزانه، شبانه و پیام نور در حد توان اجرا می شود و با توجه به استقرار دانشگاه ها و رشته های مهم و پر طرفدار در استان تهران، برای این استان تدبیر دیگری اندیشیده می شود که اعلام خواهد شد.

معاون دانشجویی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری افزود: بدون شک کسری از دانشجویان تهرانی که در دیگر استان ها مشغول تحصیل هستند ، با اثبات استقرار خانواده خود در تهران و نیاز به انتقال آنها به این استان ، در دانشگاه های تهران پذیرفته خواهند شد .

ملاباشی همچنین گفت : بودجه بورسیه دانشجویان غیرایرانی از ابتدای دولت نهم تاکنون در کشور تقریبا سه برابر شده است .

وی افزود : بهترین تعامل سازنده با دیگر کشورها از همین راه است که بیشتر در زمینه تحصیلات تکمیلی صورت می گیرد .

ملاباشی گفت: دانشجویان غیرایرانی به مدت حداقل سه سال برای دوره کارشناسی ارشد و حداقل پنج سال برای دوره دکتری در ایران تحصیل می کنند و از مهر امسال حداقل500 نفر به شمار دانشجویان غیرایرانی دانشگاه های کشور اضافه خواهد شد.

معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با چندین کشور که دانشجویان آنها در ایران مشغول تحصیل هستند صحبت هایی شده است تا از این پس در قبال بورس های دولت ها، دانشجویان ایرانی در دانشگاه های آنها پذیرفته شود.

وی همچنین از اعزام استادان زبان فارسی به کشورهایی که در دانشگاه های آنها کرسی های زبان فارسی ایجاد شده است، خبر داد. 

کد خبر 111038

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز