دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۵ - ۱۱:۲۲
۰ نفر

شباب حسامی: یکی از شاخه‌های ارتعاش درمانی و انرژی درمانی، استفاده از دستگاه‌های مولد انرژی و ارتعاشی است. اورگان درمانی، یون درمانی، صوت درمانی و هرم درمانی بعضی از روش‌های معمول‌تر ارتعاش درمانی صنعتی هستند که هر یک را به صورت بسیار مختصر توضیح می‌دهیم.

اورگان درمانی

به زعم مؤسس این روش، اورگان همان انرژی آغازین است که هم اکنون نیز همه جهان را احاطه کرده است. با این حال او میان اورگان و انرژی الکترومغناطیس تفاوت واضحی قائل می شود.

 در توجیهات این شیوه درمانی گفته می شود که انرژی اورگان به اندازه مختلف در چیزها(و بلکه در همه چیز)  نفوذ می کند اما سرعت نفوذ آن در چیزهای مختلف، یکسان نیست. همچنین این انرژی برخلاف انرژی جنبشی که از سمت قوی به ضعیف می رود، همواره از سمت ضعیف به قوی حرکت می کند.

 او با ساختن وسیله ای مخصوص، توانست انرژی اورگان را درون دستگاه مذکور، متمرکز و در واقع انباشته کند و با کمک یک تیوپ آن را به خارج از دستگاه و به سمت بدن بیمار منتقل نماید. اورگان درمانی به خصوص در خنثی سازی پرتوهای اتمی رادیواکتیو مؤثر بوده است.

یون درمانی

در شرایط آب و هوایی طبیعی، میان یون های مفید و مضری که در هوا وجود دارند، تعادل برقرار است و همین امر از جمله دلایل بهبود حال و انبساط خاطر افراد در طبیعت و هوای پاک است. در واقع ملکول های هوا دائماً در حال یونیزه شدن می باشند.

در حالت طبیعی، این یونیزه شدن در جهت تعادل یون های مضر و مفید عمل می کند اما در محیط شهری، به دلیل وجود منابع نیروی الکتریسته و وجود جریان های الکتریکی، یونیزاسیون هوا در جهت افزایش یون های مضر و کاهش یون های مفید صورت می گیرد که نتیجة آن ممکن است اضطراب، تشویش و دیگر حالت های عصبی باشد.

همچنین دانشمندان بعد از تحقیقات دقیق متوجه شدند که افزایش یون های مفید هوا می تواند تاثیرات قابل توجهی را در کارکرد مغز، وضعیت کلی بدن و حساسیت زدایی داشته باشد. آنها بعد از تحقیقات خود اعلام کردند که یون درمانی می تواند تاثیرات مهمی را در کنترل درد و حتی سرطان به جا بگذارد. بر این اساس بود که دستگاه های تولید یون مفید (یون منفی) طراحی و ساخته شد.

صوت درمانی

کسانی که به صوت درمانی مشغول اند معتقدند که بیماری های انسان به دلیل تغییر در ارتعاشات و فرکانس های طبیعی بدن است. در صوت درمانی تلاش می شود که با کمک دستگاه های تولید امواج صوتی و ارسال آن به سمت بدن بیمار، ارتعاشات ناهماهنگ و فرکانس های زائد حذف شده و بدن به ارتعاشات طبیعی خود بازگردد.

البته باید گفت که استفاده از اصوات طبیعی و موسیقی، یکی از روش های درمانی کهن(به عنوان مثال یکی از اصول طب کهن یونانی) می باشد که شاید ریشه تاریخی صوت درمانی به آنجا بازگردد.

هرم درمانی

وقتی کاوشگران باستان شناسی توانستند به مقبره یکی از فراعنه وارد شوند، جنازه او را کاملا سالم یافتند؛ گویی تازه مرده است. توریست ها از همه نقاط جهان برای دیدن جنازه به مصر رفتند و جنازه برای بازدید آنها و آزمایشات باستان شناسی از مقبره خارج شد.

با خروج جنازه، روند فاسدشدن آن به سرعت ظاهر شد و طی روزهای بعد، جنازه تقریباً فاسد شد. یکی از دانشمندان اروپایی به نام مهندس پاولیتا با اندازه گیری ابعاد هرم به این کشف رسید که ابعاد هرم باعث می شود تا در مرکز آن میدانی از انرژی مغناطیسی با تاثیر خاص به وجود آید و بنابراین نتیجه گیری شد که چون فرعون در وسط هرم بوده، به  همین دلیل جنازه او فاسد نشده. در واقع هرم درمانی جدید، بر اساس این کشف پدید آمد. با درست شدن هرم هایی در ابعاد کوچک (منتها با همان نسبت های هرم مقبره فرعون) و استفاده از آن، به تدریج تاثیرات درمانی و نیروبخش به کارگیری هرم آشکار شد و هرم درمانی صورت رسمی به خود گرفت.

کد خبر 1095
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز