همشهری‌آنلاین: مردی که ژانویه گذشته تحت عمل اولین جراحی پیوند کامل صورت قرار گرفته بود همراه با جراح خود در جمع خبرنگاران حاضر شد.

به گزارش مهر، رافائل بیماری که 21 ژانویه گذشته در بیمارستان ویرجن دل روسیو در اسپانیا تحت عمل جراحی پیوند صورت قرار گرفت برای اولین بار موفق شد چهره خود را در آینه مشاهده کند. وی که از دیدن چهره خود بسیار هیجان زده و خوشحال به نظر می‌رسید گفت: اکنون فقط می‌خواهم تنها باشم.

رافائل که پس از بازکردن پانسمان صورت خود همراه با خانواده و تیم جراحی در یک کنفرانس خبری حاضر شده بود گفت: از خانواده اهدا کننده بافت‌های صورت بسیار سپاسگزارم.

یک تیم 30 نفره در مدت 30 ساعت این بیمار را که به دلیل ابتلا به بیماری نوروفیبروماتیز نوع 1 دچار بدشکلی حالت صورت شده بود تحت عمل جراحی قرار داده بودند. این دومین پیوند صورت در اسپانیا و نهمین پیوند در دنیا است.

ماه مارس گذشته نیز یک بیمار اسپانیایی دیگر که پنج سال قبل در اثر یک سانحه رانندگی صورتش دچار مشکل شدید شده بود تحت عمل جراحی قرار گفت که هنوز نتایج آن اعلام نشده است.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، اولین عمل جراحی پیوند صورت در دنیا در سال 2005 و در فرانسه بر روی یک زن 38 ساله به نام ایزابل دینویه انجام شد. این زن فرانسوی در اثر حمله یک سگ نیمی از صورت خود را از دست داده بود.

کد خبر 106754

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار