همشهری آنلاین: یک بررسی جدید نشان می‌دهد که مبتلایان به بیماری پارکینسون در صورتی که تحت عمل جراحی تحریک عمقی مغز قرار گیرند، کیفیت زندگی بهتری خواهند داشت.

 به گزارش هلث دی بیمارانی که در این جراحی الکترودهایی برای تحریک عمقی در مغز آنها کار گذاشته شده بود، یک سال بعد از این عمل کیفیت بهتر زندگی و بهبود توانایی برای جابه‌جایی و انجام فعالیت‌های معمول روزانه را در مقایسه با بیمارانی که تنها از دارو استفاده می‌کردند، گزارش کردند.

نتایج این بررسی در 29 آوریل در نسخه آنلاین ژورنال The Lancet Neurology منتشر شده است.

 نویسندگان این بررسی یادآور شده‌اند که با اینکه جراحی می‌تواند منافع قابل‌توجهی برای بیماران داشته باشد، خطر عوارض وخیم به دنبال آن هم وجود دارد.

 در روش تحریک عمقی مغز، تکانه‌های الکتریکی به درون مغز فرستاده می‌شود تا نواحی از مغز که مسئول کنترل حرکات هستند، تنظیم شوند.

 این پژوهشگران می‌نویسند: "جراحی احتمالا گزینه درمانی مهمی برای بیماران مبتلا به پارکینسون است، به خصوص اگر شیوه ایجاد مناقع درمانی از طریق تحریک عمقی مغز بهتر درک شود، اگر استفاده از این روش با قراردادن و تنظیم بهتر الکترودها به حد مطلوب برسد، و اگر بتوان بیمارانی که بیشترین از این روش را می‌برند، بهتر مورد شناسایی قرار داد."

کد خبر 106242

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار